České hrdinky. Významné ženy české historie a současnosti

01. 11. 2020 31. 12. 2020 České centru Milán

Jménem Českého centra Milán a Generálního konzulátu České republiky bychom Vás rádi touto cestou pozvali na výstavu „České hrdinky. Významné ženy české historie a současnosti“, která se uskuteční od 1.11. 2020 do 31.12. 2020. Společně jsme pro Vás vybrali 15 českých hrdinek, které Vám postupně představíme jak off-line před budovou Generálního konzulátu v Miláně, tak on-line na našem Facebooku.

Jedná se o ilustrovanou mozaiku příběhů významných českých žen - panovnic, političek, umělkyň, badatelek či sportovkyň, které otiskly výraznou stopu do historie i současnosti nejen v českých zemích, ale i v mezinárodním kontextu. Hlavním cílem této expozice je vzdát hold známým ženským osobnostem české historie a současnosti a zároveň seznámit italskou společnost s problematikou vývoje rovnosti ženských práv a příležitostí v českých zemích.

Projekt zrealizovaný Českými centry byl inspirován 100. výročím uzákonění rovného volebního práva pro československé ženy v roce 1920 a výročím 200 let od narození spisovatelky Boženy Němcové. Přináší portréty  významných ženských osobností, viděných očima současné mladé vlny ilustrátorek a ilustrátorů, studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni, které vedla jejich mentorka a učitelka Renáta Fučíková. Autorkami doprovodných textů jsou historička Lenka Křížová a spisovatelka Kateřina Tučková. Výstavní projekt navazuje na stejnojmennou knižní publikaci, která vyjde na podzim 2020. 

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: České hrdinky. Významné ženy české historie a současnosti
  • Datum: 01. 11. 2020 31. 12. 2020
  • Místo konání: České centru Milán

Podobné události