Artissima. Mezinárodní veletrh současného umění v Turíně

03. 11. 2020 09. 12. 2020 Fondazione Torino Musei

Rádi bychom Vás touto cestou informovali o konaném mezinárodním veletrhu umění zvaném „Artissima“, na kterém nebude chybět ani zastoupení české umělecké scény. Veletrh se koná jak ve fyzické, tak v digitalizované podobě. Virtuální projekty můžete sledovat na webových stránkách artissima.art od 3. listopadu 2020 až do 9. prosince 2020. Fyzické expozice se budou konat na začátku prosince v Turínské muzejní nadaci.

„Artissima“ je jeden z nejdůležitějších mezinárodních veletrhů současného umění konaný v Itálii, který byl založen v roce 1994. Již od samého počátku se zabývá sladěním trendů současného mezinárodního trhu s experimentováním a rešerší v oblasti umění.

V letošním roce se tento veletrh koná ve formě „Unplugged“. Hlavním cílem této podoby je nový formát šíření umění v celosvětovém měřítku, a to pomocí digitálních projektů a fyzických výstav.

„Artissima“ v digitální verzi zahájila dva virtuální projekty. První projekt se nazývá Artissima XYZ“  zde. Tento projekt se zaměřuje na kurátorské sekce, které jsou rozdělené do třech kategorií: Současná budoucnost, Zpátky do budoucnosti a Obrazy. Druhým projektem je online katalog zde, který nabízí prozkoumání galerií, uměleckých děl a objevování umělců v těchto kategoriích: Hlavní sekce, Nové záznamy, Dialog/Monolog, Umělecké prostory a edice. V online katalogu naleznete virtuální projekci galerie RIBOT v Miláně, ve které budete moci zhlédnout výstavu známého českého umělce s názvem „Igor Hosnedl - Vera Kox | In Conversation – Chapte#“. 

Ve fyzické podobě veletrh nabídne tři výstavy v Turínské muzejní nadaci. Tyto tři expozice se nesou v tématu „Frenetická nehybnost“. Kurátorkou výstavních projektů je Ilaria Bonacossa. Galerie RIBOT zde představí obraz Igora Hosnedla „Spací pilulky“,2019, ručně vyráběné pigmenty v lepidle na plátně. Je také důležité zmínit, že na fyzické expozici bude prezentovat své umělce také česká galerie JIRI SVESTKA GALLERY.

Fyzické výstavy jsou odloženy na prosinec 2020 v souladu se současným vládním dekretem.

Více informací o veletrhu zde

Informace o události

  • Název události: Artissima. Mezinárodní veletrh současného umění v Turíně
  • Datum: 03. 11. 2020 09. 12. 2020
  • Místo konání: Fondazione Torino Musei
  • Organizátor: Artissima

Podobné události