A New European Bauhaus

22. 01. 2021 18:00 Online událost

Rádi bychom Vám oznámili, že České centrum v Miláně se zapojí do nového evropského projektu „A New European Bauhaus“, který je organizován uměleckým a designovým muzeem Triennale Milano a zároveň Vás pozvali na videokonferenci, která proběhne celá v anglickém jazyce v pátek 22.01. 2021 v 18 hodin.

Pro zúčastnění na videosetkání je nutná registrace na webových stránkách Triennale Milano.

Videokonference se účastní: ředitelka Českého Centra v Miláně Simona Calboli, ředitel oddělení mezinárodních vztahů Triennale Milano Marco Sammicheli, kurátor, spisovatel umělecký teoretik Adam Štěch, historička umění a česká kurátorka Iva Knobloch, generální konzul České republiky v Miláně a historik Jiří Kuděla a designér, manažer, spoluzakladatel a spolumajitel společnosti mmcité+ street furniture David Karásek

Co je projekt „A New European Bauhaus“?

V říjnu v roce 2020 Evropská komise zahájila nový projekt „A New European Bauhaus“. Tento program představuje myšlenkové hnutí či platformu, ve kterých jsou zapojené kulturní evropské instituce, univerzity a evropská občanská společnost. Projekt je postaven na základech dohody „The European Green Deal“, která se v současné době stala jednou z hlavních priorit evropské politiky. Tato evropská dohoda reaguje na změnu klimatu a zhoršování životního prostředí, které jsou existenčními hrozbami pro Evropu a celý svět. K překonání těchto výzev potřebuje Evropa novou strategii, která přemění Unii na moderní, konkurenceschopnou ekonomiku účinně využívající zdroje.Hlavním cílem tohoto evropského plánu je zajistit udržitelnost hospodářství v Evropské unii, a to zejména investováním do technologií šetrných k životnímu prostředí a podporováním inovativního průmyslu. K dosažení tohoto cíle je třeba velké angažovanosti, široké podpory, spousty inovací a velké kreativity. Z tohoto důvodu byl spuštěn nový program „A New European Bauhaus“, který má  být mostem mezi světem vědy, techniky, umění, kultury a zároveň má přiblížit„The European Green Deal“ lidským myslím a domovům.

Ve snaze dosáhnout cíle Evropské unie, Triennale Milano vyslechlo poselství  Evropské komise a rozhodlo se vytvořit řadu digitálních konferencí, ve spolupráci s diplomatickými a kulturními institucemi evropských zemí s nimiž má akademické vztahy, pořádá výstavy či vydává publikace. Triennale Milano prostřednictvím videokonferencí vyzývá evropské kurátory, designéry, architekty, vědce a ředitele muzeí, aby přemýšleli o tématu udržitelné ekonomiky a obnovitelných zdrojů a sdíleli své nápady, komentáře, návrhy a diskutovali o tom, jak by bylo možné naplnit vizi Evropské Unie.

 

„Dobrý design může zlepšit život."

 

„A New European Bauhaus“ předvede, že i to potřebné může být krásné."

 

„A New European Bauhaus“ je prostorem pro myšlení a experimenty."

 

Níže můžete zhlédnout záznam konference:


Foto: Ladislav Sutnar, Tea set, heat-resistant glass, 1931 photo Gabriel Urbánek for Museum of Decorative Arts in Prague  

Partneři této události

Informace o události

  • Název události: A New European Bauhaus
  • Datum: 22. 01. 2021
  • Čas: 18:00
  • Adresa: Online událost
  • Organizátor: Triennale Milano, Evropská komise

Podobné události