VIR Viafarini-in-residence

Rádi bychom Vás informovali, že kulturní asociace Viafarini bude opět v příštím roce pořádat projekt „VIR Viafarini-in-residence“, který se uskuteční v období od června 2021 do prosince 2021 v prostorách sídla na adrese Via Carlo Farini 35, Milano.

Kulturní asociace „Viafarini“ byla založena na počátku 90. let. Cílem asociace je podpořit mladé začínající umělce v jejich profesionálním růstu a probudit zájem veřejnosti o současné umění prostřednictvím výměnných a vzdělávacích programů.

Poslání „Viafarini" se soustředí na několik základních aspektů:

  • Usnadnit debut mladých italských umělců ve světě umění, podporovat jejich profesionální růst a zvýšit zájem o jejich umění u kurátorů, majitelů galerií či muzejních profesionálů.
  • Podporovat mobilitu mladých umělců, být nápomocní při získávání finančních prostředků za účelem jejich profesního růstu jak na domácí půdě, tak v zahraničí
  • Zvýšit zájem veřejnosti o současné umění skrze expozice a výměnné vzdělávací programy

Co je projekt „VIR Viafarini-in-residence“?

Tento projekt byl poprvé realizován v roce 2008. V průběhu několika let se rezidence účastnilo 200 umělců z 50 zemí.

Jedná se o sdílené pracovní studio, které je určené pro umělce, kurátory a profesionály z kulturního a kreativního prostředí.  Je to prostor otevřeného dialogu, ve kterém umělci vytvářejí svá umělecká díla a zároveň zde dochází k výměně dovedností a zkušeností mezi profesionály. Pracovní prostor se skládá ze dvou velkých místností o celkové rozloze 240 čtverečních metrů. Sdílené studium může veřejnost navštívit kdykoliv po domluvě, anebo u příležitosti „VIR Open Studio“, kde jsou prezentována díla, která umělci vytvořili.

Zúčastnění mohou také využít nabízeného ubytování v apartmánech, které se nacházejí ve stejné budově jako sdílená studia.

Hosté tohoto projektu jsou vybíráni prostřednictvím otevřených výzev na základě pozvání kurátorů rezidence či skrze podanou přihlášku samotným umělcem nebo kurátorem.

Projekt probíhá od června 2021 do prosince 2021. Minimální doba pobytu je 1 měsíc. Host musí zaplatit povinný příspěvek 800 euro.

„VIR Viafarini-in-residence “ spolupracuje díky výměnným mezinárodním dohodám s kulturními asociacemi po celém světě, včetně FUTURA PROJECT (Praha).


Více informací o projektu, přihláška a další potřebné dokumenty ZDEMohlo by vás zajímat

21. 12. Články
Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši obrovskou podporu a zájem o českou kulturu v tomto nelhkém roce 2020 ...

10. 12. Články
Czech.global

Czech.global

Představujeme vám nový projekt Czech.global – www.czech.global.

1. 12. Články
Photo by William Zhang on Unsplash

Aktuální nabídka kurzů češtiny pro cizince na FF UK

S potěšením vás informujeme o kompletní nabídce kurzů češtiny pro cizince (prezenční i online), které jsou nyní v zim...