Czech.global

Představujeme vám nový projekt Czech.global – www.czech.global.

O co se jedná?

Za hranicemi Česka žije dva a půl milionu lidí, kteří na otázku: „Kdo jste?”, odpoví: „Jsem Čech” nebo  „Mám české kořeny".

Jsou to potomci prvních přistěhovalců, emigranti z osmašedesátého, ale také vědci, kteří po sametové revoluci vyrazili na nejlepší světové školy. Jsou to podnikatelé, kteří se rozhodli uspět na globálním trhu, a konečně také studenti na zahraničních stážích. Po světě navíc žije mnoho lidí, přátel Česka, kteří s naší zemí přišli do styku, navštívili ji jako turisté, pobývali v ní či v Česku pracovali a získali k němu pozitivní vztah.

Cílem projektu je vybudovat otevřenou platformu, která propojí všechny Čechy, potomky Čechů a přátele České republiky kdekoli na světě, aby o sobě věděli, pomáhali si a Česká republika neztratila s nimi kontakt.

V členské části naleznete exkluzivní obsah pouze pro registrované členy, zajímavé články a události po celém světě.

Vytvořte si profil, přidejte se k CELOSVĚTOVÉ ČESKÉ KOMUNITĚ a buďte v centru dění! 

Proč se připojit a co tím získám?

Češi jsou kuriózní národ. Obrovský talent, globální přítomnost, skvělé pivo a temný smysl pro humor. Po staletích různých režimů jsme se snažili najít svoji vlastní identitu národa. Jsme tady, abychom od základu budovali a propojovali tuto komunitu.

Poznejte zajímavé krajany. Získejte partnery do vašich projektů. Najděte spřízněné duše všude ve světě. Nabídněte pomocnou ruku.

Zdroj: www.czech.global  

Mohlo by vás zajímat

21. 12. Články
Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

Rádi bychom vám touto cestou poděkovali za vaši obrovskou podporu a zájem o českou kulturu v tomto nelhkém roce 2020 ...

4. 12. Články
VIR Viafarini-in-residence

VIR Viafarini-in-residence

Rádi bychom Vás informovali, že kulturní asociace Viafarini bude opět v příštím roce pořádat projekt „VIR Viafarini-i...

1. 12. Články
Photo by William Zhang on Unsplash

Aktuální nabídka kurzů češtiny pro cizince na FF UK

S potěšením vás informujeme o kompletní nabídce kurzů češtiny pro cizince (prezenční i online), které jsou nyní v zim...