Videokonference: Básník Andrea Luise a jeho poezie

Datum události: 2020/11/25 S potěšením vás zveme na videokonferenci zvanou „Básník Andrea Luise a jeho poezie“. Toto setkání je organizované Sdružením krajanů a přátel České republiky ve spolupráci se sdružením Kulturní Asociace Lucerna Bologna. Videokonference bude probíhat v italském jazyce a uskuteční se dne 25.11.2020 od 18 do 20 hodin na internetové platformě Jitsi.meet.

Setkáním bude provázet Kateřina Di Paola Zoufalová, předsedkyně Sdružení krajanů a přátel České republiky

Vystoupí: Andrea Luise, básník; Andrea Louis Ballardini, malíř, překladatel, předseda sdružení Kulturní Asociace Lucerna Bologna; Antonio Sagredo, básník; Květoslava Rubešová, redaktorka zpravodaje Římské listy

Krátký film, hudba a recitace: Enzo Ferrari

Technická podpora: Eva Trliková, Sdružením krajanů a přátel České republiky

Pro potvrzení účasti je nutné zaslat email na adresu [email protected] a to nejpozději do 19:00 dne 23.11.2020. Následně Vám bude zaslaný link na konferenci. Link se bude rozesílat hodinu před začátkem konference – v 17:00 hod.

Kdo je básník Andrea Luise?

Autor prožil své dětství v zálivu Golfo di Palinuro. Svůj studentský a profesionální život strávil v Římě. Vystudoval literaturu na římské univerzitě La Sapienza, poté začal pracovat pro Úřadu civilního letectví. Díky tomuto zaměstnání procestoval celý svět.  Od roku 2000 až do roku 2011 pracoval v Praze pro Evropskou organizaci pro leteckou navigaci. V roce 2011 pracuje pro tuto organizaci jako nezávislý konzultant.

Jeho básně byly publikované v různých antologiích a v italských i zahraničních časopisech. Společnost Dante Alighieri/Praha, jejímž je členem, vydala jeho první knihu básní „Pocta Praze“ v italském a českém jazyce.

Další sbírka „Pocta Opii/Abruzzo“ v italštině a abruzzském dialektu vyšla pod záštitou ústředí Společnosti Dante Alighieri, městského úřadu a výboru pro turistiku městečka Opi v okrese L’Aquila. Sbírka byla představena italskou spisovatelkou Daciou Maraini v Itálii v regionu Ambruzzi.

Třetí básnický výbor zvaný „Poezie, snad“ byl vydán v italském jazyce díky Společnosti Dante Alighieri/Praha v listopadu roku 2013. Široký výběr básní z této knihy byl v roce 2014 přeložen do českého jazyka Andreou Louis Ballardini, předsedou italsko-českého sdružení Kulturního Asociace Lucerna v Bologni.

V roce 2017 vydává Společnost Dante Alighieri / Praha novou knihu „Poezie, jiné“, a to přímo do italské a české verze. Sbírka byla přeložena do českého jazyka opět překladatelem Andreou Louis Ballardini.


Záznam konference najdete ZDE

Mohlo by vás zajímat

22. 1. Události
The Days After – mezinárodní teatrologická online konference

The Days After – mezinárodní teatrologická online konference

Etická dilemata industriální a post-industriální společnosti v divadle 20. a 21. století ve světle divadelních her Ka...

18. 1. Události
Foto: Jan Palach, © ČTK, Nosek Josef

Videosetkání „Jan Palach v písních a poezii"

Vážení sledovatelé, rádi bychom Vás jménem Associazione Praga a Česká škola Řím pozvali na pořad „Jan Palach v písní...