Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.4.2013 - 30.4.2013

Výstava českého designu „Stolečku, prostři se"

České centrum se bude již podruhé podílet na Mezinárodním veletrhu nábytku v Miláně. Tento rok Centrum ve spolupráci s Czechdesignem představí projekt mladého architekta a designéra Michaela Vašků. V nádherném prostředí na osm metrů dlouhém stole obklopeném 50 různými židlemi z dílny firmy Ton budou zhmotněny objekty českého designu. Tato výstava, která již získala významná ocenění ve Vídni a v Kodani, se bude pořádat v prostorách Českého centra společně s projektem studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Inaugurace těchto dvou výstav proběhne 10. Dubna 2013 a obě zůstanou otevřené publiku v době Mezinárodního veletrhu nábytku až do 22:00. Na slavnostní inauguraci výstav v Českém centru budou pozvány firmy, školy a designéři pocházející z celé České republiky.

 

 

České centrum bude díky studentům k nakousnutí!!

 V rámci Mezinárodního veletrhu nábytku v Miláně se do Českého centra přijedou prezentovat i studenti Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Svou instalaci nazvali sugestivně Bite Me Milan. Oficiálně bude instalace přístupna očím návštěvníků od pondělí 8. dubna až do konce měsíce.

 Interdisciplinární tým složený z prostorových designérů, sklářů, grafických designérů, 3D designérů a studentů marketingových komunikací připravil pod vedením architekta Michaela Vašků podmanivý prostor pro prezentaci výtvorů svých spolužáků. Tématicky i výrazově bude instalace navazovat na vedlejší vystavovaný projekt Czech Designu “Stolečku, prostři se”.

 „Když jste student a dostanete nabídku vytvořit instalaci na Milánský Design Week, je to téměř pohádka. Proto jsme se jí drželi zuby nehty“ Podle slov studentů bude expozice přímo k nakousnutí.

 Pro více informací, prosím kontaktujte: michael.vasku@czechdesign.cz

 

 

http://www.czechdesign.cz/index.php?status=k&kat=21&lang=1

Tisková zpráva Czechdesign k pořádané akci:

 

Seznam firem účastnících se veletrhu:

Bohemia Machine

CZECHDESIGN

deFORM

de-sign.cz

Lasvit

LDseating

LLEV

LUGI s.r.o

mmcité

PIRSC porcelán

Preciosa

TON

Vasku & Klug

ZORYA

 

 

 

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

Od: 9.4.2013
Do: 30.4.2013

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala