Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.4.2014 - 13.4.2014

UMPRUM představí na Milan Design Week třicet nejlepších studentských prací

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze pod kuratelou Evy Eisler a za podpory Českého centra v Miláně přiváží na Milan Design Week projekt Point of View, který ve dnech 8. až 12. dubna představí tři desítky nejlepších děl studentů UMPRUM z loňského roku. Celkem se ve výstavních prostorech Ventura Lambrate ve Via Privata Oslavia 7 představí osm školních ateliérů – keramiky, skla, K.O.V., módní tvorby, designu oděvu a obuvi, textilu, produktového designu a designu nábytku a interiéru. Vernisáž výstavy s ochutnávkou piv proběhne ve středu 9. dubna od 20 hodin.

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM) bude již popáté vystavovat na nejvýznamnější přehlídce užitého designu na světě Salone Internazionale del Mobile. Výstavu tento rok připravila pod názvem Point of view vedoucí Ateliéru K.O.V. Eva Eisler. „Pro letošní prezentaci jsme vybrali předměty z ateliéru skla, textilu, módy, keramiky nebo designu, které věříme, že dohromady fungují a zároveň dokáží u návštěvníků vyvolat zvědavost a zájem o naši školu.“ vysvětluje Eisler, která kurátorovala pro UMPRUM milánskou přehlídku už v roce 2012. V minimalistické instalaci, která by měla jednotlivé objekty co nejvíce vyzdvihnout, bude mít své místo například série praktických nožíků, na jejichž designu pracovali v minulém semestru studenti Ateliéru produktového designu. Do Milána tak vycestuje ocelový nožík Václava Mlynáře, který je aktuálním držitelem ceny Czech Grand Design v kategorii Objev roku.

Mezi dalšími zaujme Tomáš Váp, který představí dózu na anabolika Be Strong!, Adam Železný se svým designem tepaných nádob z jílu, porcelánové prsteny Kláry Chrudinové a Pavel Nikl ukáže své rozverné Banánové tašky. Pestrá škála vystavovaných prací přesně demonstruje, jak veliký má UMPRUM rozsah. S cílem dosáhnout ojedinělého výsledku, obsahujícím viditelně nosnou myšlenku, čelí studenti v průběhu studia, s každým novým úkolem náročné výzvě.

 

Otevírací doba Ventura Lambrate, Via Privata Oslavia 7:

úterý, čtvrtek-sobota: 10.00 – 20.00

středa: 10.00 – 22.00

neděle: 10.00 – 18.00

Místo konání:

Ventura Lambrate, Via Privata Oslavia 7

Datum:

Od: 8.4.2014
Do: 13.4.2014

Organizátor:

partner


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala