Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.9.2018 - 23.9.2018

Audiovizualní představení Infinity insight na festivalu Live Cinema v Římě

Od 20. do 23. září 2018 proběhne v Římě již 5. ročník mezinárodního festivalu Live Cinema, který se zaměřuje na prezentaci nejnovějších audio-vizuálních živých vystoupení. Tento rok bude Českou republiku zastupovat dvojice autorů: Citty, který se postará o zvukovou část a Aeldryn, který zajistí vizuální stránku jejich společného vystoupení s názvem Infinity insight. Koncert se uskuteční v sobotu 22. září v prostorách Palazza delle Esposizioni ve 22 hodin.

 

Live Cinema Festival s podtitulem „pozoruj zvuk, poslouchej obrazy“ odráží charakter dnešní doby, ve které technologie zachvátili všechny aspekty našeho života. “Live Cinema” jsou živá vystoupení, která si kladou za cíl nabízet inovativní pojetí a prosazování nových uměleckých trendů v oblasti experimentálního propojení zvukové a vizuální stránky.

Citty: Martin Vodička je pražský producent a hudebník, který se nebojí posouvat hranice hudebních žánrů. Od roku 2014 vystupuje pod uměleckým pseudonymem Citty. Zabývá se tvorbou živého modulárního techna, zvukovými možnosti naší doby, zvukovou hypnózou a vytvářením dojmu o imaginárních světech navozenému právě díky své hudbě.

Aeldryn, vlastním jménem Jakub Larva, se ve své tvorbě soustředí na analog, zpětnou vazbu, živou animaci, monochromatické textury a digitální progresi. Často se pohybuje na hranici mezi analogovou a digitální technologií. Analogový materiál, a především reálný pohyb v něm obsažený, v sobě skrývají neopakovatelný moment přítomnosti, zatímco digitální nástroje pomáhají tento vjem umocnit a rozšiřovat do dalších tvarů, obrazů a kompozic.

 

Oficiální stránka festivalu: https://livecinemafestival.com/it/

 

 

Místo konání:
Palazzo delle Esposizioni, Via Nazionale 194, Roma
Datum:

Od: 20.9.2018
Do: 23.9.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala