Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.9.2018 - 20.10.2018

Výstava Tomáše Tichého „About a digital dream” v Turíně

Crag Gallery v Turíně (via Giolitti, 51) představí, jako vůbec první v Itálii, dílo mladého českého malíře Tomáše Tichého. Výstavu s názvem „About a digital dream” bude možné navštívit od 13. září do 20. října 2018. Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční 13. září od 14 do 21 hod. za přítomnosti autora.

 

Dílo Tomáše Tichého reprezentuje svým konceptem nové tendence současného českého malířství, které si klade za cíl znovu oživit klasickou malbu a soustředit se na aktuální témata naší společnosti. Je to především všestranná technická připravenost, získaná během studií na pražské Akademii výtvarných umění, a vůle hledat neustále nové náměty pro své obrazy, které Tichého řadí do této české vlny „renesance malířství“.

Sám autor ke své výstavě říká: „ …Prvním impulsem k mému poslednímu cyklu obrazů byla fotka na Facebooku mé kamarádky, žijící v Austrálii. Je zachycena, jak leze ve větvích deštného pralesa. Nahradil jsem stromovou strukturu vymyšlenou architekturou z dřevotřískových desek. Dřevotřísku v obrazech používám k vizualizaci datových toků, které nás obklopují, a ve kterých se (rádi) ztrácíme. Představuje současně chaos a pořádek, stejně jako složitost dnešního světa: zdá se, že chaos může někdy mít svůj vlastní skrytý řád a kde vidíme pořádek, často převládá chaos…“.

Tomáš Tichý je malíř a restaurátor, který se narodil v roce 1984 v Praze, kde v současné době žije i tvoří. Poté, co získal titul na Akademii výtvarných umění v Praze, pokračuje v doktorském studiu na téže vysoké škole. Během studia absolvoval stáž na Královské akademii výtvarných umění v Antverpách v Belgii. Tomáš Tichý pravidelně vystavuje a je finalistou prestižních uměleckých soutěží The Columbia Threadneedle Prize, Celeste Prize, Art Prize CBM (Turín, Praha, Londýn) a dalších.

 

Místo konání:
Chiono Reisova Art Gallery – CRAG, Torino
Datum:

Od: 13.9.2018
Do: 20.10.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala