Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.8.2018 - 7.9.2018

„Festival národů” vzdává hold České republice

„Festival národů“, který se každoročně koná v Itálii, se letos rozhodl zaměřit na Českou republiku. Bohatý programu 51. ročníku nabídne osmnáct hlavních představení a velké množství doprovodných akcí. Z českých umělců se můžeme těšit na vystoupení zpěvačky Lenny, klavíristy Martina Kasíka, houslisty Pavla Šporcla se svým Gipsy Way Ensemble, houslistky Dagmar Valentové, sopranistky Zdislavy Bočkové a koncertu Jihočeské filharmonie pod vedením dirigenta Jana Talicha. Dále na představení Baletu Národního divadla moravskoslezského a na světově známé Černé divadlo Jiřího Srnce. Festival se uskuteční od 25. srpna do 7. září 2018 v Città di Castello a v dalších přilehlých městech údolí Alta Valle del Tevere.

 

Každý ročník „Festivalu národů“ je věnován vybrané zemi, které umožní představit širokému publiku své umělce, tradice a hudební kulturu. Během své padesátileté historie se Festival stal důležitým šiřitelem kultury evropských zemí.

Lenny je mladá a velice taletovaná autorka písní, pianistka, ale především zpěvačka s výjimečným hlasem. V roce 2016 vyšlo její debutové album Hearts, které přijede zahrát italskému publiku. Za toto album Lenny získala nominaci na Cenu Apollo. Též byla nominována v kategorii Zpěvačka na hudební cenu Žebřík a v celkem čtyřech kategoriích na cenu Anděl. Z těchto čtyř nominací proměnila všechny, a to v kategoriích Album roku (Hearts), Skladba roku (Hell.o), Zpěvačka roku a Videoklip roku (Hell.o). Rovněž převzala žánrového Anděla v kategorii Rock & Pop. Ve stejném roce Lenny vyjela na klubová turné Hearts Tour, která byla na všech místech vyprodaná.

Pavel Šporcl je houslový virtuóz světového renomé, laureát mnoha předních houslových soutěží a patrně vůbec nejpopulárnějšího český umělec působícího v oblasti vážné hudby. Po studiích na konzervatoři a na AMU (prof. Václav Snítil) studoval houslovou hru v USA. Vystupuje na světových pódiích, festivalech i s renomovanými orchestry. S cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way Ensemble odehrál více než 250 koncertů v nejrůznějších zemích světa včetně Číny, provedl úspěšná turné, v rámci nichž třikrát zcela vyprodal legendární pražskou Lucernu.

Zdroj fotografie: http://www.pavelsporcl.cz, foto Lenka Hatašová

Jihočeská filharmonie byla v Českých Budějovicích založena v roce 1981. V současnosti má 39 členů a zůstává jedinou profesionální filharmonií v Jihočeském kraji. U vzniku orchestru stál dirigent Jaroslav Vodňanský. Od roku 2008 je šéfdirigentem Jan Talich. Orchestr vedle samozřejmé interpretace hudby klasických skladatelů a skladeb vhodných pro menší orchestry i malý koncertní sál stále více sleduje i současný trend propojování žánrů, objevování nových pohledů na interpretaci a prezentaci a systematicky pracuje na stále vyšší kvalitě.

Černé divadlo Jiřího Srnce patří od svého založení v roce 1961 mezi nejznámější reprezentanty českého divadelnictví ve světě. Do dnešního dne představení Černého divadla vidělo více než 5 milionů diváků v 68 zemích světa. Představení Antologia, které provází tvorbou divadla od jeho založení až po současnost, je divácky nejúspěšnější inscenace posledních let. Na svém kontě má například i takové úspěchy, jako vyprodané náměstí pro 15 000 diváků v italském městě Campobasso.

 

Program Festivalu ke stažení: 


 

Místo konání:
Città di Castello e nei borghi dell’Alta Valle del Tevere
Datum:

Od: 25.8.2018
Do: 7.9.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala