Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2016 - 4.11.2016

Karel IV. a Itálie na Festivalu historie v Parmě

V rámci Festivalu historie se v Parmě ve dnech 24.-25.10. 2016 uskuteční série akcí věnovaných 700. výročí narození Karla IV. Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Římě, Českým centrem Milán a italsko-českou kulturní asociací Lucerna budou zahájeny výstavy „ Císař na čtyřech trůnech“ a „Karel IV a Itálie“, proběhne slavnostní přijetí na radnici města Parma a odborné přednášky pro širokou veřejnost.

Program akce:

24.10. od 16:00 v prostorách kaple Sv. Jana Evangelisty (P.zza San Giovanni 1) proběhne prezentace putovní výstavy „ Císař na čtyřech trůnech“ a „Karel IV a Itálie“. Inauguraci povede kulturní rada Ambasády ČR v Římě Miloslav Hirsch, Gajane Ballardini a ředitelka Českého centra Milán Radka Neumannová. Akce je připravena u příležitosti 700 výročí narození Karla IV.

Od 17:00 pak v Monumentální Knihovně v kostele Sv. Jana Evangelisty proběhne přednáška Pavla Helana (Univerzita Karlova), Paola Covy (Universita v Boloni) a Sergia Nelliho (Státní archív v Lucce).

Od 18:30 pak v budově radnice města Parma (P.zza Garibaldi, Sala Consiliare) vystoupí zástupci městských úřadů, starosta města Berceto, starosta města Terenzo společně se starostou města San Secondo. Zúčastní se též Marzia Bassini (rada pro kulturu Montecarlo-LU) a Piera Dell’Osso (prezidentka výboru pro sesterská města okresu Montecarlo).

V rámci prezentace bude vystavena kopie svatováclavské koruny Karla IV.

V úterý 25. října od 9:30 proběhne ve vládním paláci (P.zza Garibaldi) přednáška “Karel IV. a Itálie a Parma Karla IV. Karel IV. a Francesco Petrarca” na které vystoupí Miloslav Hirsch, Marzio Dall’Aqua, Paolo Gabbri, Pierluigi Poldi Allaj (Corte dei Rossi di San Secondo), Martine Fantuzzi a Angela Marchetti. Součástí přednášek bude taktéž prezentace svatováclavské koruny Karla IV. Následovat bude komentovaná přednáška výstavy „ Císař na čtyřech trůnech“ ” a “Karel IV. a Itálie” v prostorách kaple Sv. Jana Evangelisty.

Rezervace na: carmen.snt10@gmail.com, +39-3478213817

 

Místo konání:
Chiostro San Giovanni Evangelista Piazzale S. Giovanni, 1, Parma
Datum:

Od: 24.10.2016
Do: 4.11.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala