Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.2.2020 - 8.2.2020

Divadelní soubor Holektiv na festivalu CAOS v Turíně

V pátek 24. ledna 2020 startuje festival performativního a současného umění v Turíně CAOS, na kterém každoročně vystupují umělci z celého světa. Letos zde bude mít zastoupení i Česká republika – italské veřejnosti se poprvé představí divadelní spolek Holektiv. Jejich představení s názvem „Kaffeeklatsch“ budete moci navštívit 7. a 8. února, vždy ve 22 hodin na adrese Piazza Montale 18.

 

Soubor Holektiv aktivně působí na scéně od roku 2016. V čele souboru stojí trojice performerek Karolína Křížková, Eva Stará Andrea VykysaláPro soubor je typické překračování žánrů, stejně jako vytvoření svého jedinečného uměleckého rukopisu. Témata, která soubor ve svých inscenacích zpracovává, komentují různé společenské problémy dnešní doby. Díky určitému nadhledu a specifickému humoru promlouvají tvůrkyně prostřednictvím svých inscenací i k divákům, kteří jinak o oblast současného tance a tanečního divadla zájem nejeví. Soubor své inscenace uvádí také jako výchovně-vzdělávací programy pro mládež a tím oslovuje a vychovává mladého diváka k aktivnímu zájmu o nonverbální umění. (zdroj: Facebook Holektiv)

Holektiv pochází z Prahy, konkrétně z divadla La Fabrika. Na festivalu CAOS uvedou představení „Kaffeeklatsch“. Tento pojem pochází z období 1. poloviny 19. století, kdy ženy nemohly navštěvovat veřejné kavárny, a tak se začaly střídavě scházet ve svých domácnostech, kde popíjely kávu a povídaly si. Muži poté tomuto zvyku začali říkat Kaffeeklatsch neboli „klevetění u kávy“.

Festival CAOS se koná do konce dubna 2020 ve speciálních sálech na adrese Piazza Montale 18 v centru čtvrti Le Vallette na předměstí Turína.

 

Program: https://wp.officinecaos.net/stagione/caos2020.pdf

Webové stránky CAOS: https://www.officinecaos.net/

Trailer: https://vimeo.com/228037267/107d2f19eb

 

 Foto: Dita Havránková

 

 

Místo konání:
Piazza Montale 18, 10151 Torino
Datum:

Od: 7.2.2020
Do: 8.2.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala