Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.11.2019 11:00

Inaugurace lavičky Václava Havla v Miláně

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce Vás České centrum Milán společně s Generálním konzulátem České republiky srdečně zvou na slavnostní odhalení lavičky Václava Havla, které se uskuteční dne 13. listopadu 2019 v 11 hodin na nádvoří Legnaia milánské univerzity Statale (Via Festa del Perdono 7). Je nám velkou ctí, že se inaugurace zúčastní i paní Dagmar Havlová společně s paní Alenou Šeredovou.

 

Lavička Václava Havla je pamětním místem věnovaným Václavu Havlovi. Tvoří jej dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Budování Laviček Václava Havla je celosvětovým projektem, který inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič spolu s architektem a designérem Bořkem Šípkem. Záměrem tohoto projektu je vytvoření sítě míst ve veřejném prostoru, jež mohou přispět k setkávání a vedení skutečného dialogu – míst, kde bude možné diskutovat a přemýšlet v duchu ideálů a životních postojů Václava Havla. Lavičky Václava Havla je dnes možné najít nejen v mnoha městech po celé České republice, ale také ve světě, např. ve Washingtonu, Dublinu, Barceloně, Tel Avivu a nyní i v Miláně.

 

Akce organizovaná Českým centrem Milán ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky a milánskou univerzitou Statale se koná za podpory regionu Lombardie, Nadačního fondu Eleutheria, Knihovny Václava Havla a nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

 

Foto: Lavička v areálu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

Místo konání:

Università degli Studi di Milano, Via Festa del Perdono 7

Datum:

13.11.2019 11:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala