Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.11.2019 19:00 - 23:00

Český dům v Miláně pořádá „Velvet Party“, na které zahraje legendární kapela Garage

Český dům v Miláně Vás srdečně zve na unikátní koncert undergroundové formace Garage, který završí oslavy k výročí 30 letům svobody. Slavit se bude ve velkém v sobotu 23. listopadu od 19 do 23 hodin. Nebude chybět české pivo.

 

30 let demokracie je důvodem k oslavě. Proto jsme se rozhodli naši svobodu pořádně oslavit se skupinou Garáž, symbolem české nezávislé hudební scény, které nebylo během komunistického režimu dovoleno hrát oficiálně.  Jak řekl Václav Havel: "Pokud byste chtěli znát zvuk sametové revoluce, měli byste se zúčastnit koncertu Garage band z Prahy".

Skupina Garage je symbolem české nezávislé hudební scény. Kapelu založil pod názvem „Garáž“ basák Ivo Pospíšil v době komunistického režimu v roce 1979. V tomto období bylo kapele povoleno hrát oficiálně pouze v některých klubech - pravidelně tak vystupovala v pražském klubu Na Chmelnici a v brněnském klubu Musilka. Hudba kapely Garage je ovlivněna sólovou tvorbou již zesnulého zpěváka Lou Reeda, inspirována punkem, rockem a tzv. novou vlnou. Po obnovení demokracie v roce 1989 bylo kapele dovoleno nahrávat alba a svobodně koncertovat v České republice i v západní Evropě. V červnu 1991 hrála dokonce v newyorském Central Parku. V té době kapela dosáhla vrcholu své popularity. Frontmanem kapely a zároveň autorem většiny textů založených na unikátním periferním slangu je charismatický Tony Ducháček. Dalšími členy kapely jsou bubeník Tonda Pěnička, kytaristi Honza Macháček a Joe Karafiát, saxofonista Jarda Jeřábek a basák David Fikrle.

 

Foto: Patrick Marek Photography

 

Místo konání:

Via G.B. Morgagni 20
20129 Miláno
Itálie

Datum:

23.11.2019 19:00 - 23:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala