Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2019 20:00

Divadelní hra "Nad rozlitou mléčnou dráhou" (Milkyway) od Davida Košťáka v Miláně

Cyklus s názvem "Nuovi Incroci", který je věnovaný současným zahraničním autorům, zahájí již 44. sezónu milánského divadla Out Off. V rámci třech připravených představení, realizovaných ve spolupráci s divadelní školou Paola Grassiho (Scuola civica d’arte drammatica Paolo Grassi) a Fabulamundi Playwriting Europe Beyond Borders, bude v pátek 27. září v 20 h v italské premiéře uvedena hra Davida Košťáka "Nad rozlitou Mléčnou dráhou" (Milkyway).

 

David Košťák: (1991) Kmenový dramaturg pražského Švandova divadla a dramaturg nezávislého Divadla Letí. Je absolventem oboru teorie a kritika na pražské DAMU. Vedle autorské tvorby překládá do češtiny anglickojazyčné divadelní hry. Jako dramatik debutoval v roce 2013, kdy Divadlo Letí uvedlo jeho krátký text Fresh Love. Mezi jeho hrami jsou k nalezení post-dramatické texty (Taxistyx, Srdce patří za mříže), komorní vztahové drama (Nad rozlitou mléčnou dráhou), hry pro mládež (Lajka vzhůru letí a rozhlasový western pro náctileté Tahle země není pro mladý, rodinný muzikál Kronikáři – stručné dějiny světa v muzikálu) či adaptace literární klasiky (Dáma s Camelkami, Zmoudření Dona Quijota, Solaris, Kronika ohlášené smrti). Pro Švandovo divadlo napsal svou první celosouborovou hru Hladová země. Pro Národní divadlo Brno napsal text Ráj 2.0, který se uvádí společně s dalšími autory v komponované inscenaci Zemský ráj to na dohled?. V roce 2018 se dočkal dvou inscenací svých textů v zahraničí. Drama Ptačí žena bylo uvedeno v červenci Barceloně v divadle Sala Beckett a Lajka v Teatrul Ariel v rumunském městě Târgu Mureş. Byl jedním z autorů píšících scénář k imerzivnímu projektu CAMPQ, připravovanému pro Pražské Quadrienalle 2019. (zdroj: divadelni-noviny.cz)

 

Nad rozlitou Mléčnou dráhou (MILKYWAY) je křehkou sondou do rodinných vztahů, které byly kdysi v minulosti narušeny a nyní by se měly urovnat. Příběh „s vesmírnou zápletkou“ – jeden z hrdinů je totiž kosmonautem, se odehrává mezi otcem a dcerou. Po letech odloučení se opět setkávají, ale každý je jiný, než byl před Markovým odletem ze Země. Změny, které se za tu dobu udály, zapříčinily, že se momentálně nachází ve společné domácnosti, což je i v méně problematických rodinách zdrojem mnoha konfliktů. (Hana Hložková)

autor: David Košťák

překlad: Eleonora Bentivogli (Fabulamundi)

režie: Giacomo Nappini

hrají: Monica Bonomi a Edoardo Barbone

tutor: Sofia Pelczer

 

 

foto © Marina Alessi

Místo konání:

Teatro Out Off, via Mac Mahon 16

Datum:

27.9.2019 20:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala