Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.8.2019 - 8.9.2019

Markéta Perroud na festivalu tance Oriente Occidente v italském Roveretu

Umělecká spoluředitelka Tance Praha Markéta Perroud se zúčastní konference s názvem „Focus#1: Kreativita a svoboda ve východní Evropě“, konané v rámci festivalu tance Oriente Occidente v Roveretu. Diskuze, na které budou přítomni i další reprezentanti současného tance z Maďarska a Slovenska, se uskuteční v neděli 1. září v 10 hodin v Urban Center (Corso Antonio Rosmini 58, Rovereto).

 

Festival Oriente Occidente, založený v roce 1981 v Roveretu, je považován za jeden z nejdůležitějších evropských festivalů současného tance a tanečního divadla. Během 39 let své existence stále prezentuje vzájemné vlivy východu a západu, tedy vliv východní umělecké tradice na západní experimentování a naopak. Festival Oriente Occidente (tedy doslova Východ Západ) představuje jakousi okružní plavbu mezi divadlem a tancem, výzkumem a tradicí, identitou a inovací.

 

Markéta Perroud, roz. Plzáková vystudovala pražskou Taneční konzervatoř, působila 7 let jako sólistka Pražského komorního baletu Pavla Šmoka a zároveň spolupracovala na mnoha nezávislých uměleckých projektech doma i v zahraničí. Stala se laureátkou ceny Thálie za mimořádný jevištní taneční výkon za rok 1995. V roce 1997 přijala angažmá jako sólistka v lyonském Ballet de l'Opéra de Lyon. Od roku 2010 spolupracuje s Tancem Praha o.s. jako členka Umělecké rady a od roku 2015 jako jeho umělecká spoluředitelka. Od listopadu 2011 je  také spoluředitelkou festivalu TANEC PRAHA. V roce 2015 jí bylo uděleno francouzské vyznamenání Řád umění a literatury (hodnosti rytíře) „Ordre des Arts et des Lettres“ za její celoživotní profesní dráhu.

 

Oficiální stránky festivalu

 

Místo konání:
Rovereto (TN)
Datum:

Od: 29.8.2019
Do: 8.9.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala