Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.6.2020 18:00 - 19:00

Kultura v karanténě: tentokrát s Radkou Denemarkovou

Pátým autorem, který se stane součástí naší Kultury v karanténě, je česká spisovatelka Radka Denemarková. Prezentace se bude konat tento čtvrtek 4. června v 18 hodin na naší facebookové stránce (Centro Ceco Milano).

 

Rozhovor s autorkou povede ředitelka Českého Centra v Miláně Simona Calboli a překladatel a profesor z Univerzity v Padově Alessandro Catalano, který bude tlumočit z češtiny do italštiny. Rozhovoru se zúčastní také Chiara Macconi, profesorka z Katolické univerzity v Římě. Mluvit budeme o dvou knihách Radky Denemarkové: Peníze od Hitlera (I soldi di Hitler, přel. Angela Zavettieri, Keller Editore 2012) a Příspěvek k dějinám radosti (Il contributo alla storia della gioia, přel. Angela Zavettieri, Edizioni Sovera 2018).

 

Radka Denemarková, narozená v Čechách v roce 1968, žije trvale v Praze. Je česká spisovatelka, literární historička, scenáristka, překladatelka německých děl a dramaturgyně. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala germanistiku a bohemistiku, kde v roce 1997 získala doktorát. Působila jako vědecká pracovnice Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR, dále jako lektorka a dramaturgyně v pražském Divadle Na zábradlí, externě vyučovala (2009–2014) tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Je jedinou českou spisovatelkou, která celkem třikrát obdržela prestižní cenu „Magnesia Litera“ v různých kategoriích za prózu, literaturu a překlad. V roce 2019 dostala počtvrté cenu Magnesia Litera: Kniha roku za román Hodiny z olova.

 

Foto: Elena Horálková

 

Místo konání:
Datum:

4.6.2020 18:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala