Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.6.2020 18:00 - 19:00

Kultura v karanténě: on-line prezentace knihy „Milostný dopis klínovým písmem“ s Tomášem Zmeškalem

Dalším autorem, který se stane součástí naší Kultury v karanténě, je prozaik, překladatel a tlumočník česko-konžského původu Tomáš Zmeškal. Prezentace se bude konat ve čtvrtek 11. června v 18 hodin na facebookové stránce Českého Centra v Miláně.

 

Rozhovor s autorem povede ředitelka Českého Centra v Miláně Simona Calboli a překladatel a profesor z Univerzity v Padově Alessandro Catalano, který bude tlumočit z češtiny do italštiny. Rozhovoru se zúčastní také Cristina Pascotto, redakční manažerka z nakladatelství Safarà Editore.

Prvotina Tomáše Zmeškala Milostný dopis klínovým písmem je románem o druhé polovině dvacátého století. Román popisuje tuto nesnadnou dobu, kdy stát mohl zasahovat i do soukromých věcí a rozvracet životy. V tomto napínavém historickém milostném příběhu se popisuje míjení, vina, trest ale i pomoc a to, že není snadné odpouštět. Tato kniha získala velmi dobré recenze jak od čtenářů, tak ze strany odborníků (nominace na Magnesii Literu za prózu, Cena Josefa Škvoreckého,  Cena Evropské unie za literaturu).

Kniha byla v Itálii publikovaná nakladatelstvím Safarà Editore v březnu roku 2016, do italštiny přeložila Laura Angeloni.

 

Foto: Martin Hošna

 

 

Místo konání:
Datum:

11.6.2020 18:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala