Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.5.2020 18:00 - 19:00

Kultura v karanténě: on-line prezentace knihy „Žítkovské bohyně“ s Kateřinou Tučkovou

Dalším autorem, který se zúčastní naší Kultury v karanténě, je Kateřina Tučková. Prezentace se bude konat již tuto středu 27. května v 18 hodin na facebookové stránce Českého centra v Miláně.

 

Rozhovor s autorkou povede ředitelka Českého Centra v Miláně Simona Calboli a překladatel a profesor z Univerzity v Padově Alessandro Catalano, který bude tlumočit z češtiny do italštiny. Přítomna bude také překladatelka knihy Laura Angeloni. 

Kateřina Tučková (1980) je česká spisovatelka a kurátorka. Vystudovala dějiny umění a český jazyk a literaturu na Masarykově univerzitě v Brně, doktorát z dějin umění získala na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Upozornila na sebe románem „Vyhnání Gerty Schnirch“ (2009), který byl nominován na prestižní knižní cenu Magnesia Litera. Její román „Žítkovské bohyně“ (2012) si získal obrovskou popularitu. Román o venkovských vědmách získal Cenu Josefa Škvoreckého za rok 2012Český bestseller (2012) a Cenu čtenářů České knihy za rok 2013. Historický román, thriller a etnografický průzkum zkoumá magické tradice žítkovských žen.  Epochální freska sleduje jejich tajemné kořeny. Román „Žítkovské bohyně“ byl a je nadále jedinečným literárním příkladem v české literatuře vážený čtenáři i kritickou společností. V České Republice se prodalo více jak 200 tisíc kopií. Román je přeložen do patnácti jazyků.

foto: Vojtěch Vlk

Místo konání:
Datum:

27.5.2020 18:00 - 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala