Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.5.2019 13:30 - 15:30

Milano Arch Week: Národní den České republiky na milánském Trienále

U příležitosti XXII. milánského Trienále a Milano Arch Week pořádá české zastoupení sympozium s názvem Ephemeral Structures, které se uskuteční v sobotu 25. května od 13:30 do 15:30 v Sala Lab, Triennale di Milano.

 

Sympozium se soustřeďuje na dočasné struktury ve výstavách milánského Trienále a na soudobé pojetí městské krajiny v prezentaci Galerie VIPER. Promluví:

Petra Nováková, historička designu: Struttture effimere. Architetti e artisti cechi e slovacchi alle Triennali di Milano, 1933–1996 (Pomíjivé struktury. Čeští a slovenští architekti a umělci na milánských Trienále, 1933-1996)

Iva Knobloch, kurátorka české účasti na XXII. Trienále: Out of Power Tower and Lithopy - landscapes of our lives (Out of Power Tower a Litopie – krajiny našich životů)

Irena Lehkoživová, zakladatelka a kurátorka: Between architecture, art and politics: VI PER Gallery in Prague (Mezi architekturou, uměním a politikou: galerie VI PER v Praze)

Petra Nováková promluví v italštině, ostatní v angličtině. Diskuze bude probíhat v angličtině a italštině.

Akci pořádá Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze za podpory Českého centra v Miláně. Moderuje Iva Knobloch (Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze).

foto © Krištof Kintera

Program

Místo konání:

Triennale di Milano, Viale Emilio Alemagna, 6, 20121 Milano MI

Datum:

25.5.2019 13:30 - 15:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala