Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.4.2020

Lukáš Klánský hraje pro Itálii

Známý český klavírista Lukáš Klánský měl v březnu tohoto roku vystoupit společně s dalšími hudebníky na tradičním Koncertu zemí Visegrádské čtyřky v Miláně. Akce musela být bohužel zrušena kvůli vydaným vládním nařízením týkajících se koronaviru. Lukáš Klánský byl tak laskav a natočil nám pro vás toto video jako malou náhradu za zrušený koncert. Přejeme vám příjemný poslech.

 

 

Skladba: Bedřich Smetana, Poetická polka č. 1

Foto: Lukáš Klánský

 

 

Následuje původní text k akci, publikovaný v březnu 2020

Koncert zemí Visegrádské čtyřky znovu v Miláně

V neděli 15. března od 11:00 Teatro Filodrammatici v Miláně přestaví v rámci Nedělních koncertů „Concerti della domenica“ mladé hudebníky ze zemí Visegrádské čtyřky. Na koncertu zazní pod uměleckým vedením Roberta Porroniho hudba slavných skladatelů, jako např. Smetana, Chopin, Bartók a další. Českou republiku zastoupí klavírista Lukáš Klánský.

Visegrádská čtyřka je aliance čtyř zemí ze střední Evropy: České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska, která vznikla v roce 1991. Cílem skupiny je podporovat vztahy mezi členy a propagovat kulturu, vědu, vzdělání a rozvoj turismu. Členy Evropské Unie se země V4 staly 1. května 2004.

S Lukášem vystoupí polský klarinetista Bartosz Pacan, polský akordeonista Konrad Merta, slovenský fujarista Matúš Kyseľ a maďarský houslista Miklós Papp.

Lukáš Klánský (*1989) patří k významným a velmi oceňovaným českým hudebníkům mladé generace. Jeho otec Ivan Klánský je známý český klavírní virtuos a pedagog. "Pět z mých šesti dětí jsou profesionální hudebníci, aniž by k tomu byli nuceni. Nucený do hudby byl pouze prvorozený syn a ten jediný toho nechal."

Koncert je organizován zastupitelstvími zemí V4 v Miláně – Českým centrem Milán ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky v Miláně, Honorárním konzulátem Slovenské republiky, Generálním konzulátem Polské republiky a Generálním konzulátem Maďarska.

 

Místo konání:
Datum:

27.4.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala