Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.2.2019 - 7.4.2019

You Got To Burn To Shine: Krištof Kintera představí svá díla v Římě

České centrum Milán ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Římě vás zve na společnou výstavu vybraných zahraničních umělců s názvem „You Got To Burn To Shine", kde budou k vidění díla Krištofa Kintery. Inaugurace proběhne v pondělí 4. února 2019 od 18 hod v sále Via Gramsci Národní galerie moderního a současného umění v Římě.

 

Název výstavy "You Got To Burn To Shine", převzatý ze stejnojmenné knihy od Johna Giorniho, vystihuje spletitost žití v současném světě a zároveň předznamenává strategii vykoupení. Výstava představuje průřez současného kritického myšlení, ukazuje svérázné projevy světového systému a důležitou roli estetického ztvárnění uměleckého díla v sociálně politickém kontextu.

 

Krištof Kintera se narodil v roce 1973 v Praze, kde žije a pracuje. Uspořádal přes 20 vlastních výstav v České republice, v Evropě i v New Yorku. Uspořádal celou řadu společných výstav, představení a dalších projektů. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a na Rijksakademie van Beeldende Kunsten v Amsterdamu.

 

Vybraní umělci: Francis Alÿs, Bertille Bak, Elena Bellantoni, Jeremy Deller, Roberto Fassone, John Giorno, Luca Guadagnino, Mike Kelley, Krištof Kintera, Domenico Mangano & Marieke van Rooy, Fiamma Montezemolo, Luca Vitone, Sislej Xhafa

Kurátorka výstavy: Teresa Macrì

Asistent kurátora: Saverio Verini

 

Místo konání:
Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea, viale delle Belle Arti 131, Roma
Datum:

Od: 4.2.2019
Do: 7.4.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala