Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

České školy v Itálii se pro děti otevřou i letos

Po úspěšném školním roce 2012/2013 se české školy pro děti otevřou i letos a opět nabídnou nové objevy, znalosti, zkušenosti a přinesou spoustu zábavy i nová přátelství. Společná práce Kateřiny Zoufalové, Heleny Schwarzové, Zdenky Skorunkové a Veroniky Caruso přináší kýžené ovoce a i v tomto roce se bude na co těšit.

Tradiční program bude letos obohacen o mnoho zajímavých akcí. Děti z Florencie navštíví výstavu japonského brnění v Muzeu Stibbert a také Pinocchiův park v Collodi, v Miláně se pak bude konat den věnovaný bratřím Čapkům uspořádaný za spolupráce Památníku Karla Čapka a Českého centra v Miláně a v plánu je i návštěva Muzea vědy a techniky. V Neapoli se už teď nemohou dočkat na příští léto, kdy proběhne již popáté český tábor v Paestumu, který se zábavnou formou děti snaží „vtáhnout“ do češtiny i mimo školní prostředí. Také česká škola v Římě naplánovala na letošek bohatý program. Ve spolupráci s Muzeem Jana Amose Komenského v Praze se můžeme těšit na školní rok s „učitelem národů“ Janem Amosem Komenským.

Ve všech čtyřech městech se jako každý rok bude slavit tradiční Mikuláš a na Velikonoce se budou malovat velikonoční vajíčka. V březnu 2014 se pak ve Florencii uskuteční 2. setkání českých škol v Itálii se zástupci Velvyslanectví České republiky, České školy bez hranic i Ministerstva zahraničních věcí a Senátu ČR.  


Škola v Miláně
Adresa: Via G. B. Morgagni, 20, 20 129 Milano
E-mail: info.amosek@gmail.comczassoc@tiscali.it
Web: http://amosek.wordpress.com/