Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

Pražské Quadriennale připomíná aktuální výzvy pro umělce, teoretiky, divadelní profesionály a nakladatele! Staňte se součástí PQ 2015!

16.01.2015 Již jen do 15. ledna můžete zasílat přihlášky do projektů PQ Show and Tell, Sound Kitchen 2015 a zapsat se na Seminář kritiky scénografie a divadelního designu s Arnoldem Aronsonem! Do 15. března pak můžete nominovat svou oblíbenou publikaci na Cenu za nejlepší scénografickou publikaci.

PQ Show and Tell
Představte svůj projekt divákům PQ 2015! Diskutujte a nechte se inspirovat. To vše v rozmezí 6 minut, které budou k dispozici jenom Vám a Vašim nápadům.
Předběžné datum konání: 19. a 20. června 2015.
Více informací ZDE.

Sound Kitchen 2015 
Sound Kitchen je Vaše příležitost sdílet zkušenosti z oblasti zvukové tvorby a skladby s profesionály z oboru z celého světa. Tvůrci mohou přihlásit 15–20minutové kompozice, zvukové instalace a skladby, které v Praze představí osobně. Na projektu se podílí pracovní skupina zvukových designérů OISTAT a kurátorkou projektu je profesionální skladatelka a zvuková umělkyně Dr. Karen Lauke (DE).
Datum: 22.–24. června 2015
Více informací ZDE.

Seminář kritiky scénografie a divadelního designu 
Zdokonalte svou schopnost kritického myšlení a psaní nejenom o scénografii a divadelním designu pod vedením dlouhodobého spolupracovníka PQ profesora Arnolda Aronsona (USA), kritičky a univerzitní pedagožky Diany Damian Martin (VB) a předních akademiků z oboru.
Datum: 19.–23. června 2015
Více informací ZDE.

Uzávěrka pro podání přihlášek k účasti ve všech výše zmíněných projektech je 15. ledna 2015!

Do 15. března můžete také nominovat odborné publikace na Cenu za nejlepší scénografickou publikaci. Přihlášené publikace mohou zahrnovat široké spektrum jednotlivých disciplín, které se nějakým způsobem vztahují ke scénografii. PQ bude hodnotit publikace s tematikou kostýmního, světelného a zvukového designu; masky, loutky, opery, tance, site specific, architektury pro divadlo, veřejného a performativního prostoru atd. 
K posouzení budou přijímány pouze publikace vydané od roku 2010.
Více informací ZDE.

Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru je největší světová akce, která zkoumá oblast scénografie v celé její šíři – od scénického umění, přes kostýmní, světelný a zvukový design až po nové scénografické přístupy, jako site-specific, aplikovaná scénografie, pouliční performance, kostým jako performance a mnohé další.

 

Tisková zpráva ke stažení zde: