Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

05/2020 Videokonference s představením knihy Martiny Leierové „Dům s vypůjčeným výhledem"

Associazione Praga - Sdružení krajanů a přátel České republiky Vás ve spolupráci s Associazione culturale Lucerna v Boloni a Spolkem krajanů a přátel ČR v Miláně zve na videokonferenci s představením knihy Martiny Leierové "Dům s vypůjčeným výhledem" (Host: Brno 2017), která se uskuteční ve středu 20. května v 18 hod.

 

Přítomni budou: Martina Leierová - autorka knihy, Kateřina Di Paola Zoufalová - předsedkyně Associazione Praga v Římě, Květoslava Rubešová - redaktorka zpravodaje Římské Listy vydávaných Associazione Praga v Římě, Andrea Louis Ballardini – malíř a předseda Associazione culturale Lucerna v Boloni a za Spolek krajanů a přátel ČR v Miláně historička umění Hana Crotti Křenková.

Prosíme zájemce o videokonferenci, aby se do 19. května 2020 do 19 hod. nahlásili na email: associazionepraga@gmail.com

Link videokonference bude zaslán 30 minut před zahájením. Platforma Jitsi meet nevyžaduje osobní registraci.

 

Román Martiny Leierové Dům s vypůjčeným výhledem v sobě spojuje dramatický příběh, psychologickou prózu o hledání sebe sama, stejně jako dobrodružné cestování po Japonsku a poznávání jeho bohaté kultury. Martina Leierová v Japonsku strávila čtyři roky, psala o něm převážně do ​Respektu​, a právě v Tokiu román napsala.

Martina Leierová je novinářka. Narodila se a vyrůstala v Praze, žila v nejrůznějších částech světa, například ve Washingtonu, New Yorku, ve Vídni nebo v Tokiu. Přispívala do novin a časopisů, během let strávených v Praze působila jako redaktorka Lidových novin​. Momentálně žije s rodinou v Římě, kde s přispěním stipendia Ministerstva kultury ČR dokončila další knihu.