Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Novinky

03/2020 Veronika Vlková a Jan Šrámek na Bologna Children’s Book Fair

V pondělí 30. března startuje 57. ročník knižního veletrhu Children’s Book Fair v Boloni věnovaný dětské knize. V rámci festivalu se koná výstava, na které se představí čeští ilustrátoři Veronika Vlková a Jan Šrámek s knihou „To je metro čéče!“ (Milada Rezková, Paseka, 2019). Festival potrvá do 2. dubna 2020.

 

Knižní festival v Boloni se koná pravidelně od roku 1963 a patří k nejvýznamnějším událostem dětského literárního světa. Ročně ho navštíví okolo 30 tisíc návštěvníků. Obsahuje bohatý doprovodný program, včetně výstavy ilustrátorů, na které se letos představí celkem 76 ilustrátorů z 24 zemí a regionů.

Letošní ročník festivalu proběhne v období od 30. března do 2. dubna 2020. Kompletní program naleznete na oficiálních stránkách: http://www.bolognachildrensbookfair.com/home/878.html.

 

Veronika Vlková (*1985) vystudovala Fakultu výtvarných umění v Brně (Ateliér Multimédia) a ve své tvorbě se pohybuje napříč různými médii. Charakteristickým prvkem jejího rukopisu je jemná poetická kresba. Spolupracuje s různými umělci, nejčastěji s Janem Šrámek, se kterým se poznala v roce 2011. Společně vytvořili speciální vizuální jazyk a jejich výstavy se vyznačují interaktivním vstupováním obrazu do prostoru.

Jan Šrámek (*1983) je vizuální umělec, ilustrátor a pedagog. Vystudoval Fakultu výtvarných umění v Brně, kde v současné době vede Ateliér Video. Od roku 2004 se věnuje VJingu pod jménem VJ Kolouch. Jeho práce byly prezentovány v galeriích na festivalech například v New Yorku, Londýně, Pekingu či Soulu. Za autorskou knihu Zvláštní okolnosti a za ilustrace k výstavě Paneland získal ocenění Czech Grand Design 2017 v kategorii Ilustrátor roku.