Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

České centrum Milán srdečně zve na inauguraci fotografické výstavy Czech Fashion 2011.

Soubor dvanácti fotografií, které jsou každý rok vytvořeny , aby společně utvořily kalendář sdružení Czech Fashion, který prezentuje to nejlepší z české módní scény. Odborná porota vybere šest módních návrhářů, kteří ten daný rok nejvíce zaujali svou tvorbou či jiným počinem a jejich 2 modely nafotí další neméně důležitý český umělec, a to některý z nadaných českých fotografů. Tento rok to byla fotografka roku Czech Grand Design Awards 2009 Bára Prášilová a vybráni byli tito návrháři: Jakub Polanka – návrhář roku 2009 na Czech Grand Design Awards, Denisa Nova, Monika Drapalova, Hana Zárubová, Eva Brzáková a Sisterconspiracy. Odborná porota byla složena z těchto zástupců: Maria Kohutik ( fashion director časopis Dolce Vita) , Robert Vano (fotograf) , Olo Křížová (stylistka), Libka Safr (za Czech Fashion), Veronika Loušová (zástupce sdružení Czechdesign).

Letos se  nepodařilo díky nedostatku financí kalendář realizovat, ale i tak vznikly fotografie neopomenutelné kvality, které prezentují český design a módu.

Vystaveny byly v rámci výstavy Czech Fashion Live/ Česká móda žije 2010 na Letišti Praha letos v létě a další zastávkou této výstavy je právě České centrum v Miláně.

Více o sdružení na www.czechfashion.eu