Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

17/3/2017 České centrum ve spolupráci s Amici della Scala a Czechtourism v Miláně uspořádali ve čtvrtek 16. března 2017 v 18:00 v sídle l´Associazione degli Amici della Scala (v ulici Via dei Giardini 18) prezentaci k 72. ročníku Pražského jara. Na setkání byl přítomen ředitel hudebního mezinárodního festivalu Pražské jaro Roman Bělor, který celou událost představil. Část večera byla doprovázena malým koncertem violistky Kristiny Fialové a na závěr bylo hostům nabídnuto drobné občerstvení v podobě aperitivu.

Kristina Fialová *1987

Kristina Fialová je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Po získání titulu absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se mladé violistce otevřely cesty na přední evropská pódia. Kromě pozvání na prestižní dánský Tivoli festival debutovala ve slavné Tonhalle Zürich a na MHF Pražské Jaro 2015 vystoupila se samostatným recitálem.

Pražské jaro

Pražské jaro je mezinárodní hudební festival, který se snaží o reprezentaci klasické hudby v 21. století. Na festivalu, který se koná každoročně od půlky května do začátku června v Praze se představují vynikající světoví umělci, symfonické orchestry a soubory komorní hudby.  Letos se bude od 11. května konat již 72. ročník, kterému je od roku 2001 ředitelem Roman Bělor.