Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.06.2019

Česká operní pěvkyně Martina Janková vystoupí v milánském divadle La Scala

Česká sopranistka Martina Janková společně s rakouskou sopranistkou Geniou Kühmeier a chorvatským tenorem Tomislavem Mužekem se představí 12., 13. a 20. června 2019 vždy od 20 hodin v divadle La Scala v rámci tří koncertů vedených německým dirigentem Corneliusem Meisterem.

30.05.2019

Otevření Českého centra v Římě

Ve čtvrtek 30. května 2019 bylo po desetileté pauze slavnostně otevřeno České centrum v Římě za přítomnosti paní velvyslankyně ČR v Itálii Hany Hubáčkové a generálního ředitele Českých center Ondřeje Černého.

25.05.2019

Výstava „Forma ideologie. Praha 1948-1989“ v Parmě

Od 25. května do 28. července bude v Guvernérském paláci v Parmě otevřena výstava „Forma ideologie. Praha 1948-1989“. Expozice se prezentuje jako největší a nejvýznamnější výstava československého umění v Itálii. Projekt připravuje nadační fond Eleutheria ve spolupráci s Městským úřadem v Parmě a uměleckou sbírkou Ferrarini-Nicoli.

01.03.2019

BROKEN NATURE: Design a přežití lidstva – XXII. TRIENNALE 2019

Co považujeme za ‘‘přírodu’’ a ‘‘přírodní‘‘? Kdo je za přírodu zodpovědný? Které vazby jsou zpřetrhané? Jak byly zpřetrhány? A kdo je zpřetrhal? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět designéři XXII. Milánské Triennale, která se koná od 1. března do 1. září 2019 v Paláci umění a parku Sempione v Miláně. Koncept celé akce, rozbitá příroda, má za úkol vyjádřit měnící se vztahy mezi lidmi a přírodou. XXII. Triennale se snaží skrze design a umění propagovat kreativitu v opětovném navazování vztahů mezi lidmi a složitými systémy okolo a uvnitř nás samotných. Českou republiku na akci zastoupí jeden z nejuznávanějších současných českých umělců Krištof Kintera, který představuje projekt OUT OF POWER TOWER, jedinečnou vizi kontrastu mezi třpytivým povrchem a spáleným jádrem lidské společnosti, nebo například umělci Denisa Kera a Petr Šourek s projektem Lithopie.

11.05.2019

Bývalé nejisté tušené. Stanislav Kolíbal se vrací do Itálie v rámci Mezinárodního bienále výtvarného umění v Benátkách

Stanislav Kolíbal zastoupí Českou republiku na 58. ročníku prestižní výstavy výtvarného umění, která proběhne od 11. května do 24. listopadu v italských Benátkách. Umělec, jednu dobu dokonce zakázaný komunistickým režimem, tento rok představí svá díla v českém a ve slovenském pavilonu.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky