Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2017

Karneval zvířat v provedení Barbory Látalové se odehraje v Cremě

Zveme vás na představení "Karneval zvířat" v provedení Barbory Látalové, které se uskuteční 5. a 6. Prosinece 2017 v prostorách Divadla San Domenico v Cremě. Interaktivní taneční inscenace pro děti od 5 do 12 let na motivy stejnojmenné hudební suity francouzského skladatele Camille Saint-Saënse. Dílo propojuje pohyb s videoprojekcemi a originální hudbou.

27.11.2017

Projekce filmu “Učitelka” v Římě u příležitosti setkání krajanů

12. prosince se v 18:30 hodin v prostorách Velvyslanectví Slovenské republiky v Římě uskuteční předvánoční setkání českých a slovenských krajanů u projekce filmu "Učitelka" s anglickými titulky. Setkání se zúčastní také režisér filmu Jan Hřebejk a producentka Zuzana Mistríková, úvodní slovo bude mít prof. Peter Michalovič (Univerzita Komenského v Bratislavě). Akci organizuje Velvyslanectví Slovenské republiky a Velvyslanectví České republiky v Římě, Slovenský institut v Římě a České centrum Milán, ve spolupráci se Slovenským filmovým ústavem v Bratislavě.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

22. 11. 2017

Cesty evropských pohádek

V Národním muzeu vědy a techniky Leonardo da Vinci se uskutečnila akce věnovaná evropským pohádkám, skrze něž byly vyprávěny tradice a jazyky vybraných evropských států. Divadelní čtení pohádek, které oživilo ulice a náměstí "Città libro aperto" proběhlo v sobotu 18. listopadu 2017 od 14:00 do 17:00 hodin v rámci “Bookcity Milano”. Akci organizoval EUNIC Milán (European Union National Institutes for Culture) ve spolupráci s divadelními společnostmi Ditta Gioco Fiaba ,Pacta dei Teatri a grafickým studiem DOdA design.

03. 11. 2017

Projekce filmu "Girl Power" na filmovém festivalu v Miláně

V neděli 1. října ve 22:00 hodin se v prostorách Mudecu (Museo delle Culture Milano) v ulici Tortona 58 promítal dokumentární film Girl power od české režisérky a writerky Sany. Projekce byla součástí Milano Film Festivalu a byla obohacena o návštěvu samotné režisérky a spoluautora Jana Zajíčka, kteří do Milána přiletěli z České republiky, aby mohli své dílo představit milánskému publiku.

03. 11. 2017

Den světové animace v Brescii

28. října 2017 se v Cinema Nuovo Eden v Brescii konala u příležitosti Mezinárodního dne animovaného filmu projekce krátkých filmů českého režiséra Jiřího Brdečky, jednoho z nejvýznamnějších českých tvůrců animovaných filmů. Setkání začalo v 16:00 hodin a zúčastnila se jej, stejně jako projekce v Miláně, také dcera režiséra Tereza Brdečková, která nám přiblížila Brdečkovo dílo jak z pohledu filmové kritičky, tak z pohledu blízké příbuzné. Příjemný večer byl zakončen malým koktejlem.

03. 11. 2017

Setkání u příležitosti 100. výročí narození Jiřího Brdečky

27. října 2017 se v Miláně v prostorách Casa della cultura (Via Borgogna 3) uskutečnilo setkání ke stému výročí narození Jiřího Brdečky. Příjemný večer plný promítání a vyprávění, kterým diváky provedla Giuliana Nuvoli, představil milánskému publiku jednoho ze zakladatelů české animace. Během večera vystoupila také Tereza Brdečková (dcera Jiřího Brdečky), která se podělila o zajímavé a veselé historky z tatínkova života.

Videa

Video placehodler