Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.02.2017

Spisovatel Patrik Ouředník na literárním festivalu Křižovatky civilizace v Benátkách

Český spisovatel Patrik Ouředník bude hostem 10. Ročníku Mezinárodního literárního festivalu v Benátkách Křižovatky civilizace (Incroci della civiltà), kde představí italský překlad svého románu „Ad Acta“, a to ve čtvrtek 30. března 2017 od 11.30 hodin v sídle Fondazione Querini Stampalia. Na prezentaci budou přítomni překladatel knihy Alessandro Catalano, spisovatel Giorgio Pressburger, novinář Alessandro Mezzena Lona a profesorka Tiziana D'Amico. V italském překladu vyšlo Ouředníkovo dílo pod názvem „Caso irrisolto“ v roce 2016 v nakladatelství Keller. Letošní jubilejní 10. ročník festivalu se uskuteční od 29. března do 1. dubna 2017.

14.02.2017

„Mini Wonders”, současný český design pro děti na Milánském design weeku

V rámci prestižního milánského design weeku se v Českém centru představí výstava “Mini Wonders”, malé zázraky v podobě českých designových hraček pro děti. Sedm českých designérů, vybraných kurátorkou Terezou Bruthansovou, představí své produkty a výrobky na největší světové přehlídce designu. Do svých objektů promítají vlastní dětské i rodičovské zkušenosti, sny, fantazii a nekonečnou touhu hrát si a objevovat. Všichni designéři jsou výraznými tvůrčími osobnostmi a na domácí scéně jim jejich práce vynesla mnohá ocenění. V rámci Fuorisalone, který probíhá od 4. do 9. dubna 2017, bude v Českém centru (Via G. B. Morgagni, 20) otevřen také temporary pop-up shop a v sobotu 8. dubna se bude konat workshop pro děti.

13.02.2017

Krištof Kintera vystavuje svá díla v Reggio Emilia

Umělec Krištof Kintera představí od 19. března do 30. července 2017 svá díla v prestižním muzeu umění Maramotti v Reggio Emilia (Via Fratelli Cervi 66) na výstavě s názvem „Postnaturalia“. Jde o komplexní sochařskou instalaci Krištofa Kintery ve spolupráci s Richardem Wiesnerem a Rastislavem Juhásem, jejíž název poukazuje na fakt, že pozadím životních zkušeností jedinců i lidských společenství již není přirozený svět. Výstava je rozdělená do různých částí, ve kterých je možné obdivovat obrazy, fotografie, záznamy i kresby na stěnách, odpadové materiály, elektronické součástky, lampy, chemické látky a další předměty, které umělec používá jako nové ukázky přirozené krásy. K vidění jsou také videa zachycující tvorbu vystavených děl přímo z Kinterova pražského ateliéru.

09.12.2016

Česká centra vyhlašují 4. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže

Česká centra (ČC) a Literární sekce Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) vyhlašují 4. ročník Mezinárodní soutěže pro mladé překladatele Cena Susanny Roth, pojmenované po renomované švýcarské bohemistce a překladatelce Susanně Roth (1950–1997), která se výraznou měrou zasloužila o propagaci soudobé české literatury v zahraničí. Soutěž je zaměřena na začínající překladatele do 40 let, jejichž úkolem je překlad dosud nepřeložené současné české prózy (beletrie). V letošním ročníku je úkolem soutěžících přeložit text z knihy Biancy Bellové Jezero (kapitola I., Zárodek, str. 9-25), italští překladatelé překládají z češtiny do italštiny. V každém jazykovém teritoriu bude oceněn pouze jeden uchazeč; vyhodnocení soutěže provede místní odborná porota. Do soutěže nelze přijmout již publikované překlady.

09.03.2017

Česká společnost Lasvit zazáří v Miláně

Na milánském veletrhu Salone del mobile se ve dnech 4.-9. dubna 2017 představí také česká společnost Lasvit, která letos slaví deset let od svého založení libereckým rodákem Leonem Jakimičem. U této příležitosti Lasvit představí svou nejnovější kolekci svítidel zvanou Laterna Magica, která je založená na vzájemném vztahu mezi objekty, světly a prostorem. Ke shlédnutí bude na Fiera Milano, Rho, v hale 15 na stánku C33-D26.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

20. 03. 2017

Prezentace mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro v Miláně

České centrum ve spolupráci s asociací Amici della Scala a CzechTourism v Miláně zorganizovali prezentaci 72. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Setkání s ředitelem festivalu Romanem Bělorem a violistkou Kristinou Fialovou se uskutečnilo ve čtvrtek 16. března 2017 v útulném prostředí sídla asociace Amici della Scala.

15. 03. 2017

Oscarové kostýmy Theodora Pištěka z filmů Amadeus a Valmont v Bergamu

V pátek 10. března proběhla ve foyer divadla Donizetti v Bergamu inaugurace výstavy “Oscarové kostýmy Theodora Pištěka. Vzpoura a okázalost ve filmech Miloše Formana“, věnované kostýmům Theodora Pištěka, navržených pro Formanovy filmy Amadeus a Valmont a oceněných Oscarem za nejlepší kostýmy. Akce se konala v rámci 35. ročníku filmového festivalu Bergamo film meeging, věnovaného Miloši Formanovi. Inaugurace byla doprovázená živou hudbou, po slavnostním zahájení následovalo promítání filmu Amadeus – Director’s cut.

22. 02. 2017

Český film na inauguraci evropské filmové přehlídky

V milánském kině MI MAT (CineTeatro San Carlo) proběhla 14. února 2017 inaugurace filmového festivalu Dny současného evropského filmu, na které se promítal český film Jana Bubeníčka Murderous Tales.

15. 02. 2017

Koncert české dvojice Tapa de Deux v Miláně

Hudební virtuóz Lukáš Sommer a multiinstrumentalistka Kateřina Ferlesová přijeli 8. února 2017 představit svůj um na kytaru a djembe. Příjemnou večerní atmosféru si diváci užívali v komorním prostředí Magazzino Musica v ulici Francesco Soave 3.

Videa

Video placehodler