Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.06.2017

Výstava českého secesního umění na zámku Miramare v Terstu

Umělecká díla Jana Preisla a Alfonse Muchy jako šperky, litografie a keramické předměty budou k vidění na výstavě pod názvem “Secese a revoluce umění v Evropě” od 23. června do 7. ledna v Terstu v konírně a prostorech zámku Miramare. Poprvé bude v Itálii k vidění kolem 200 děl ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, včetně sedmimetrového dekorativního plátna z pavilonu Bosny a Hercegoviny, kterou Mucha vytvořil speciálně pro světovou výstavu v Paříži v roce 1900. Vernisáž výstavy proběhne v konírně zámku Miramare dne 22. června v 17:30.

07.06.2017

Multimediální umělec Daniel Pešta na Benátském Bienále

Srdečně Vás zveme na kolektivní výstavu „Osobní struktury“ na Benátském Bienále, jejíž součástí je také dílo multimediálního umělce Daniela Pešty. Daniel Pešta, který byl již v minulosti součástí kolektivních výstav v rámci Benátského Bienále, na letošní expozici prezentuje obrazy z cyklu „Výkřiky“. Výstava se koná v paláci Mora (Strada Nuova 3659) v Benátkách v období od 13. května do 26. listopadu. Akci pořádá nadace GAA ve spolupráci s Evropským kulturním centrem.

21.06.2017

Česká výtvarnice Jana Kasalová na festivalu performativních umění v Neapoli

Od 10. července do 7. srpna se bude na Hradě zlatého vejce (Castel dell’ovo) v centru Neapole konat druhý ročník Festivalu performativních umění s tématem „Matka Země/ Ženy/ Středomoří“. Festival je koncipován jako sdílený prostor pro prezentaci žen – migrantek, matek, revoluce a inspirace Zemí. V rámci festivalu proběhne také výstava současné české výtvarnice Jany Kasalové v termínu od 8. do 15.7 v prostorech Hradu zlatého vejce a její performance bude k vidění 14. července v paláci Monte Maso Scala.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

26. 07. 2017

Jana Kasalová, Art Performing Festival - Napoli

Od 10. července do 7. srpna 2017 proběhl na Hradě zlatého vejce (Castel dell’ovo) v centru Neapole druhý ročník Festivalu performativních umění s tématem „Matka Země/ Ženy/ Středomoří“. Foto: Francesco Pellegrino and GlobalStrategies S.r.l

08. 06. 2017

Výstava české bižuterie “Handmade dreams” v Miláně

Od 5. května do 21. května se uskutečnila v Paláci Morando v Miláně výstava české bižuterie „Handmade dreams“, která je od 18. století proslulá a známá v oblasti uměleckých řemesel a kreativních průmyslů. Na výstavě byly k vidění šperky od firem jako AAC, G&B Bijoux, LLEV, Odvárka Bijoux, Preciosa Beauty, Preciosa Ornela, Ralton, Šenýr Bijoux a Zorya.

08. 06. 2017

Výstava „Paralely” Pavla Koppa na Photofestivalu v Miláně

V Palazzo Castiglioni proběhla 5. června slavností inaugurace výstavy Pavla Koppa, kterou je možné na tomto místě navštívit do 14. června. Cyklus fotografií „Paralely“ , který dokumentuje chování lidí v různých situacích a vyobrazuje téměř identické situace v Itálii a České Republice za posledních 40 let.

11. 04. 2017

Dílničky pro děti konané v Českém centru Milán

Při příležitosti výstavy Mini Wonders –Czech contemporary design for kids, se uskutečnily dílničky pro děti, které si mohly díky našemu partnerovi Koh-i-Noor Hartmunth, vytvořit vlastní hračky ze dřeva, plastelíny nebo papíru a také namalovat vlastní velikonoční kraslice. Účast byla velmi hojná a každý z tohoto odpoledne odcházel navozen příjemnou velikonoční atmosférou.

Videa

Video placehodler
18.07.2017

7/2017 Výstava českého umělce Jana Samce ve Vile Cernigliaro

Srdečně vás zveme na výstavu Jana Samce, která se bude konat od 6. 8. Do 17.9. v prostorách Vily Cernigliaro pod názvem „Varchi“, jejíž kurátorkou je Miroslava Hájek. Výstava bude zahájena v neděli 6.8. od 17.30 netradičním způsobem. Na zahájení se představí nevšední umělecký dialog mezi čtyřmi italskými básníky publikovanými v knižní řadě Scilla u nakladatelství Samuele a předním evropským malířem Janem Samcem. Interpretace umělcových obrazů do italských básní podpořila kulturní asociace Zero Gravità Villa Cernigliaro Per Arti E Culture a České centrum. Pro návštěvníky zůstane výstava otevřena do 17.9.2017 ve Vile Cernigliaro (Galleria Piano 1°, La Serra dei Leoni via Clemente Vercellone, 4, Sordevolo).