Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.9.2016    |    2.10.2016

Karel IV. a Itálie: presentace výstavy v Monze

V prestižních prostorách Musea při Dómu v Monze se uskuteční od 14. září do 2. října presentace výstavy „Císař na čtyřech trůnech“, kterou u příležitosti 700. výročí narození významné české osobnosti připravila Česka centra ve spolupráci s Národní Galerií. Monza představuje začátek italského putování výstavy, která je symbolicky zahájena na místě, kde je uložena železná koruna, kterou byl Karel IV. korunován lombardským králem. Vernisáž výstavy se odehraje 14. září od 18.30 za přítomnosti významné české historičky Evy Doležalové.

11.9.2016

Český video-art na Festivalu živého kina v Římě

V neděli 11. září se ve foyer římského musea současného umění MACRO představí dva čeští umělci Martin Blažíček a Michal Zbořil v rámci Festivalu živého kina. Rychle se střídající obrazy a objekty, které jsou zachycovány naživo prostřednictvím speciální kamery, která je modifikuje a znovu promítá, je základ performance obou českých umělců, která bude doplněna elektronickou hudbou Michala Zbořila. Vystoupení proběhne od 22. 00 do 22.45 v museu MACRO v ulici Via Nizza, 138 v Římě.

28.9.2016    |    30.9.2016

Prezentace českých univerzit na vzdělávacím veletrhu v Řím

České centrum v Miláně i v letošním roce zajišťuje prezentaci českých vysokých škol na již sedmém ročníku mezinárodního vzdělávacího fóra Young International Forum v Římě. V letošním roce se italským zájemcům o studium v zahraničí budou prezentovat dvě české vysoké školy, a to Univerzita Karlova a Vysoké učení technické v Brně. Fórum, které se bude věnovat především možnostem studia a výzkumných aktivit v zahraničí, proběhne v italské metropoli ve dnech 28. –30. 9. 2016 v Ex Mattatoio Testaccio, Piazza Orazio Giustiniani 4. Akce nabídne vždy v časech 9:00 -13:30 setkání se zástupci vybraných vzdělávacích institucí, konference či workshopy na různá témata. Česká prezentace proběhne také ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Římě.

29.8.2016

Koncert České filharmonie s houslistkou Hilary Hahn v Meranu

Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem a americkou houslovou virtuoskou Hilary Hahn vystoupí v létě na několika hudebních festivalech v Evropě. Jednou ze zastávek se stane také Itálie kde vystoupí v Kurhaus v Meranu (Corso della Libertà 33), a to 29. srpna 2016 od 20:30. Program zahrne Concert Românesc (Rumunský koncert) od skladatele Györge Ligetiho dále zazní skladby od Wolfganga Amadea Mozarta a Antonína Dvořáka.

27.4.2016    |    25.9.2016

Výstava Alfonse Muchy v Palazzo Ducale v Janově

Od středy 27. dubna do neděle 25. září se budově v Palazzo Ducale v Janově, konkrétně v v dóžecím apartmá, výstava Alfonse Muchy. Návštěvníci se prostřednictvím díla Alfonse Muchy (1860 – 1939) vydají na pestrobarevnou a plnohodnotnou cestu, která je provede elegancí, bohatstvím a smyslností doby a seznámí je s širokým záběrem Muchovy tvorby. Organizátorem výstavy je Palazzo Ducale - Nadace pro kulturu v Janově, Palazzo Reale z Milána a deníkem Sole24ore, ve spolupráci s nadací Richard Fuxa a výzkumným centrem Rossana Bossagila z Univerzity ve Veroně. Výstava se koná pod záštitou Hlavního města Prahy.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 06. 2016

Výstava fotografií studentů FAMU v Miláně věnovaná kráse Prahy

Výstava studentů z Katedry fotografie Filmové akademie múzických umění, FAMU, z Prahy se uskutečnila od 13. května do 17. června 2016 v prostorách galerie Českého centra v Miláně. Studenti zde skrze své fotografie představili milánskému publiku krásy hlavního města České republiky.

13. 05. 2016

Historii slavné vily Tugendhat představila výstava v Urban Centre v Miláně

V galerii Urban Centre v Galerii Vittora Emanuella na Piazza del Duomo v Miláně se uskutečnila od 2. do 13. května 2016 putovní výstava, která mapuje osud vily Tugendhat od světoznámého architekta Miese van der Roheho v Brně. Skrze fotografie a doprovodné odborné texty výstava představí nejen původní plány vily, ale také ojedinělý design interiéru a jednotlivé architektonické prvky, díky kterým byla považována za prototyp moderního bydlení. Výstava byla připravena Městem Brno a Museem Města Brno ve spolupráci s Městem Milán a Českým centrem.

06. 05. 2016

Vernisáž výstavy ,,Ďábel v nás" fotoreportéra Jana Šibíka

Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který prostřednictvím svých fotografií přináší svědectví z různých koutů světa, které jsou zasaženy válečnými konflikty, katastrofami a to jak přírodními tak humanitárními. Retrospektivní výstava představí fotografie, na kterých Šibík zachytil události hladomoru v Sudánu, Etiopii a Somálsku, válečné konflikty ve Rwandě, Čečensku, Jižní Africe, Albánii, Kosovu a Palestině a masakry v Sierra Leone. Expozice obsahuje také snímky, které mapují stále aktuální přistěhovaleckou krizi v Evropě. Šibík, který poukazuje skrze své fotografie především na důležitost humanitární pomoci, byl za svou práci oceněn mimo jiné cenami World Press Photo a Czech Press Photo. Výstava se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky při Svatém Stolci a Řádu Maltézských rytířů.

20. 04. 2016

Vernisáž výstavy BACK HOME v Galerii Českého centra

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem a České centrum Milán představí na milánském FuoriSalone nový projekt „Back Home“. Výstava představuje produkty navržené pro řemeslné zázemí dílen v českých regionech. Projekt 17 studentů se zabývá tradicí a kořeny českého designu, a možnostmi spolupráce mezi designéry a tradičními, lokálními dílnami. Kurátorkou projektu je Iva Š. Tattermuschová. Výstava bude přístupná od 12. do 30. dubna v galerii Českého centra, Via G. B. Morgagni 20, Milán (M1 Lima).

Videa

Video placehodler