Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.6.2016

Koncert Ivy Bittové v Itálii

Koncert jedné z nejvýraznějších postav české alternativní hudební scény, Ivy Bittová, se uskuteční 23. Června 2016 v Margheře – Benátkách. Iva Bittová zde vystoupí ve Spazio Aereo (Parco Scientifico e Tecnologico di Venezia, Via delle Industrie 27/5,Marghera, Venezia) společně se známým italským hudebníkem a kytaristou, Paolem Angelim. V hudbě se Bittová pohybuje od vlastních interpretací lidových písní přes experimentální jazz, rock až po houslové aplikace skladeb vážné hudby a operní zpěv. Je známá také jako herečka.

30.6.2016

Kulatý stůl věnovaný Janu Patočkovi

Ve čtvrtek 30. června 2016 se od 17:00 uskuteční v sídle Einaudi v Římě (Via Labicana, 114, Roma) kulatý stůl věnovaný osobnosti Jana Patočky, jednoho z nejvýznamnějších českých filozofů 20. století. Předmětem diskuze mezi odborníky z různých italských univerzit budou Patočkovy studie a výzkumy na téma prostoru a jeho problému, negativního platonismu či práce zabývající se T. G. Masarykem.

8.7.2016

Koncert Zuzany a Miroslava Ambrošových v Římě

V pátek 8. července se uskuteční v sídle římské filharmonie (Via Flaminia 118, Roma) v sále Casella koncert hudebního dua Ambrošovi. Zuzana Ambrošová, na piano a Miroslav Ambroš, na housle společně představí skladby od skadatelů jako jsou Antonín Dvořák, Josef Suk, Niccolò Paganini, Pablo de Sarasate a Antonio Bazzini. Koncert je součástí cyklu koncertů Frammenti, které se v Římě konají od 28. června do 15. července 2016. Koncert dua Ambrošových proběhne za podpory Velvyslanectví České republiky a Českého centra v Miláně.

17.7.2016

Koncert Hany Bartošové v Římě

V kostele Sv. Pavla za zdí (roh ulic Via Nazionale a Via Napoli) v Římě se 17. července 2016 od 21:00 uskuteční koncert české varhanice Hany Bartošové. Koncert je součástí Mezinárodního festivalu varhan, jehož třináctý ročník představí v Římě i tento rok hudebníky z celého světa. Hana Bartošová patří k předním českým varhaníkům. Mezi její úspěchů například patří účast na festivalu varhaníků v italském městečku a Sant Elpidio a Mare pod záštitou Ennia Morriconeho.

29.8.2016

Koncert České filharmonie s houslistkou Hilary Hahn v Meranu

Česká filharmonie s šéfdirigentem Jiřím Bělohlávkem a americkou houslovou virtuoskou Hilary Hahn vystoupí v létě na několika hudebních festivalech v Evropě. Jednou ze zastávek se stane také Itálie kde vystoupí v Kurhaus v Meranu (Corso della Libertà 33), a to 29. srpna 2016 od 20:30. Program zahrne Concert Românesc (Rumunský koncert) od skladatele Györge Ligetiho dále zazní skladby od Wolfganga Amadea Mozarta a Antonína Dvořáka.

27.4.2016    |    25.9.2016

Výstava Alfonse Muchy v Palazzo Ducale v Janově

Od středy 27. dubna do neděle 25. září se budově v Palazzo Ducale v Janově, konkrétně v v dóžecím apartmá, výstava Alfonse Muchy. Návštěvníci se prostřednictvím díla Alfonse Muchy (1860 – 1939) vydají na pestrobarevnou a plnohodnotnou cestu, která je provede elegancí, bohatstvím a smyslností doby a seznámí je s širokým záběrem Muchovy tvorby. Organizátorem výstavy je Palazzo Ducale - Nadace pro kulturu v Janově, Palazzo Reale z Milána a deníkem Sole24ore, ve spolupráci s nadací Richard Fuxa a výzkumným centrem Rossana Bossagila z Univerzity ve Veroně. Výstava se koná pod záštitou Hlavního města Prahy.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 06. 2016

Výstava fotografií studentů FAMU v Miláně věnovaná kráse Prahy

Výstava studentů z Katedry fotografie Filmové akademie múzických umění, FAMU, z Prahy se uskutečnila od 13. května do 17. června 2016 v prostorách galerie Českého centra v Miláně. Studenti zde skrze své fotografie představili milánskému publiku krásy hlavního města České republiky.

13. 05. 2016

Historii slavné vily Tugendhat představila výstava v Urban Centre v Miláně

V galerii Urban Centre v Galerii Vittora Emanuella na Piazza del Duomo v Miláně se uskutečnila od 2. do 13. května 2016 putovní výstava, která mapuje osud vily Tugendhat od světoznámého architekta Miese van der Roheho v Brně. Skrze fotografie a doprovodné odborné texty výstava představí nejen původní plány vily, ale také ojedinělý design interiéru a jednotlivé architektonické prvky, díky kterým byla považována za prototyp moderního bydlení. Výstava byla připravena Městem Brno a Museem Města Brno ve spolupráci s Městem Milán a Českým centrem.

06. 05. 2016

Vernisáž výstavy ,,Ďábel v nás" fotoreportéra Jana Šibíka

Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který prostřednictvím svých fotografií přináší svědectví z různých koutů světa, které jsou zasaženy válečnými konflikty, katastrofami a to jak přírodními tak humanitárními. Retrospektivní výstava představí fotografie, na kterých Šibík zachytil události hladomoru v Sudánu, Etiopii a Somálsku, válečné konflikty ve Rwandě, Čečensku, Jižní Africe, Albánii, Kosovu a Palestině a masakry v Sierra Leone. Expozice obsahuje také snímky, které mapují stále aktuální přistěhovaleckou krizi v Evropě. Šibík, který poukazuje skrze své fotografie především na důležitost humanitární pomoci, byl za svou práci oceněn mimo jiné cenami World Press Photo a Czech Press Photo. Výstava se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky při Svatém Stolci a Řádu Maltézských rytířů.

20. 04. 2016

Vernisáž výstavy BACK HOME v Galerii Českého centra

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem a České centrum Milán představí na milánském FuoriSalone nový projekt „Back Home“. Výstava představuje produkty navržené pro řemeslné zázemí dílen v českých regionech. Projekt 17 studentů se zabývá tradicí a kořeny českého designu, a možnostmi spolupráce mezi designéry a tradičními, lokálními dílnami. Kurátorkou projektu je Iva Š. Tattermuschová. Výstava bude přístupná od 12. do 30. dubna v galerii Českého centra, Via G. B. Morgagni 20, Milán (M1 Lima).

Videa

Video placehodler