Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.08.2019

Výstava „Moc bezmocných“ na Meeting di Rimini 2019

Od 18. do 24. srpna 2019 se uskuteční jubilejní 40. ročník známého Meeting di Rimini - „Setkání přátelství mezi národy“. V celém jeho průbehu můžete v pavilónu A3 na výstavišti v Rimini navštívit expozici „Moc bezmocných. Dálkový výslech s Václavem Havlem“. Součástí programu je i setkání s českým senátorem Pavlem Fischerem nazvané „Práva, povinnosti, pravda: Moc bezmocných“, které se uskuteční 21. srpna v 11:30 hod. v Salone Intesa Sanpaolo B3.

18.09.2019

Spisovatelka Sylvie Richterová na festivalu Pordenonelegge

V rámci 20. ročníku literárního festivalu v Pordenone (18. - 22. září) se uskuteční setkání s českou spisovatelkou Sylvií Richterovou. Společně se spisovateli Massimem Rizzantem (Itálie) a Božidarem Stanišićem (Bosna a Hercegovina) budou diskutovat na téma „Exil dříve a dnes“.

01.03.2019

BROKEN NATURE: Design a přežití lidstva – XXII. TRIENNALE 2019

Co považujeme za ‘‘přírodu’’ a ‘‘přírodní‘‘? Kdo je za přírodu zodpovědný? Které vazby jsou zpřetrhané? Jak byly zpřetrhány? A kdo je zpřetrhal? Na tyto a další otázky se pokusí odpovědět designéři XXII. Milánské Triennale, která se koná od 1. března do 1. září 2019 v Paláci umění a parku Sempione v Miláně. Koncept celé akce, rozbitá příroda, má za úkol vyjádřit měnící se vztahy mezi lidmi a přírodou. XXII. Triennale se snaží skrze design a umění propagovat kreativitu v opětovném navazování vztahů mezi lidmi a složitými systémy okolo a uvnitř nás samotných. Českou republiku na akci zastoupí jeden z nejuznávanějších současných českých umělců Krištof Kintera, který představuje projekt OUT OF POWER TOWER, jedinečnou vizi kontrastu mezi třpytivým povrchem a spáleným jádrem lidské společnosti, nebo například umělci Denisa Kera a Petr Šourek s projektem Lithopie.

11.05.2019

Bývalé nejisté tušené. Stanislav Kolíbal se vrací do Itálie v rámci Mezinárodního bienále výtvarného umění v Benátkách

Stanislav Kolíbal zastoupí Českou republiku na 58. ročníku prestižní výstavy výtvarného umění, která proběhne od 11. května do 24. listopadu v italských Benátkách. Umělec, jednu dobu dokonce zakázaný komunistickým režimem, tento rok představí svá díla v českém a ve slovenském pavilonu.

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky