Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.04.2017

Výstava Paralely fotografa Pavla Koppa v Terstu

Od 4. do 21. května proběhne v prostorách regionální rady v Terstu výstava fotografa Pavla Koppa, který téměř 40 let srovnával za pomocí foťáku Leica M5 Itálii a Česko. Autor se zaměřuje na „živé“ fotografie, které vyobrazují lidi a vztahy mezi nimi. Tvrdí, že italské ulice jsou jedno velké jeviště, na kterém je možné zachytit nejrůznější vizuální momenty. Tak se zrodil i jeho cyklus „Paralaly“ , který dokumentuje chování lidí v různých situacích a vyobrazuje téměř identické situace v Itálii a České Republice za posledních 40 let.

13.04.2017

Setkání s českým básníkem Petrem Hruškou v Itálii

Český básník a akademik Petr Hruška během května 2017 představí italskému publiku výbor ze svého díla, přeložený Elisou Bin v rámci série setkání pojmenovaných “Il soggiorno breve delle parole” (Krátkodobý pobyt slov). Jednotlivá setkání se budou konat 26. května v Udine, 27. května v Portogruaru a 28. května v Gorizii a budou doprovázeny hudebním vystoupením Yvetty Ellerové.

13.04.2017

Prezentace knihy Jana Němce Dějiny světla v Turíně

Na 30. ročníku turínského mezinárodního knižního festivalu Salone Internazionale del Libro di Torino bude 20. května od 15 hodin představen originální román Dějiny světla, ve kterém autor Jan Němec mluví o životě slavného fotografa Františka Drtikola. V italském překladu Eleny Zuccolo letos kniha vychází v nakladatelství Safarà Editore. Prezentace s účastí autora se koná v rámci festivalu probíhajícího od 18. do 22. května 2017 (denně od 10 do 20 hodin) na turínském výstavišti Lingotto Fiere (Via Nizza 280). Festival je doprovázen řadou setkání, koncertů a dalších akcí po celém městě.

25.04.2017

Fotografka Eva Pacalová vystavuje v Reggio Emilia

Fotografka Eva Pacalová představí svá díla v Reggio Emilia na výstavě „Hello Grandpa! Visual reaction to grandpa´s pragmatic questions about the world“, která se bude konat od 5 května do 9 července 2017 v rámci projektu nadace Palazzo Magnani a města Reggio Emilia s názvem Fotografia europea (Evropská fotografie). Jedná se o multimediální projekt a zároveň vizuální a teoretickou reakci na filozofické a vědecké otázky týkající se světa, nebe, vesmíru a moderních technologií. Komentovaná prohlídka s autorkou se bude konat 6. května od 18 hodin.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

 

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

11. 04. 2017

Dílničky pro děti konané v Českém centru Milán

Při příležitosti výstavy Mini Wonders –Czech contemporary design for kids, se uskutečnily dílničky pro děti, které si mohly díky našemu partnerovi Koh-i-Noor Hartmunth, vytvořit vlastní hračky ze dřeva, plastelíny nebo papíru a také namalovat vlastní velikonoční kraslice. Účast byla velmi hojná a každý z tohoto odpoledne odcházel navozen příjemnou velikonoční atmosférou.

11. 04. 2017

Fotografie z inaugurační party k výstavě ‘‘Mini Wonders‘‘ v Českém centru v Miláně

V rámci prestižního milánského design weeku se v Českém centru představila výstava “Mini Wonders”, malé zázraky v podobě českých designových hraček pro děti. Sedm českých designérů, vybraných kurátorkou Terezou Bruthansovou, představili své produkty a výrobky na největší světové přehlídce designu. Do svých objektů promítli vlastní dětské i rodičovské zkušenosti, sny, fantazii a nekonečnou touhu hrát si a objevovat. Všichni designéři jsou výraznými tvůrčími osobnostmi a na domácí scéně jim jejich práce vynesla mnohá ocenění.

27. 03. 2017

Il concerto dei paesi del Gruppo Visegrad a Milano 26/3/2017

Pět mladých talentů zastupující země Visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko) se představilo v Miláně v programu Nedělních koncertů konajících se v divadle Teatro Filodrammatici. Během programu zazněly skladby slavných skladatelů ze čtyř středoevropských zemí, které zahrály dvě houslistky Olga Šroubková (Česko) a Donata Mzyk (Polsko), kontrabasistka Klaudia Baca (Polsko), violista Péter Bor (Maďarsko) a violoncellista Michal Haring (Slovensko).

20. 03. 2017

Prezentace mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro v Miláně

České centrum ve spolupráci s asociací Amici della Scala a CzechTourism v Miláně zorganizovali prezentaci 72. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Setkání s ředitelem festivalu Romanem Bělorem a violistkou Kristinou Fialovou se uskutečnilo ve čtvrtek 16. března 2017 v útulném prostředí sídla asociace Amici della Scala.

Videa

Video placehodler