Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.9.2016

Setkání s tvorbou Václava Havla v Boloni

V boloňské městské knihovně Sala Borsa se ve čtvrtek 29. Září uskuteční večer věnovaný české literatuře, a především Václavu Havlovi. V rámci večera připraveného Asociací Lucerna ve spolupráci s Českým centrem Milán, pohovoří o české literatuře a tvorbě Václava Havla profesorka českého jazyka a literatury Tiziana D´Amico. Večer bude završený projekci filmu Václava Havla „Odcházení.“

28.9.2016    |    30.9.2016

Prezentace českých univerzit na vzdělávacím veletrhu v Řím

České centrum v Miláně i v letošním roce zajišťuje prezentaci českých vysokých škol na již sedmém ročníku mezinárodního vzdělávacího fóra Young International Forum v Římě. V letošním roce se italským zájemcům o studium v zahraničí budou prezentovat dvě české vysoké školy, a to Univerzita Karlova a Vysoké učení technické v Brně. Fórum, které se bude věnovat především možnostem studia a výzkumných aktivit v zahraničí, proběhne v italské metropoli ve dnech 28. –30. 9. 2016 v Ex Mattatoio Testaccio, Piazza Orazio Giustiniani 4. Akce nabídne vždy v časech 9:00 -13:30 setkání se zástupci vybraných vzdělávacích institucí, konference či workshopy na různá témata. Česká prezentace proběhne také ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Římě.

8.10.2016

Koncert „Pocta Petru Ebenovi“ v Miláně

U příležitosti vydání knihy „Petr Eben. La vita e le opere del compositore ceco“ v italském nakladatelství Zecchini editore, proběhne koncert věnovaný významnému současnému českému skladateli Petru Ebenovi. Prezentací provede pan Maestro Giovanni Clavorà Braulin, který knihu připravil k publikaci. Koncert přinese průřez Ebenovou tvorbou, a vystoupí na něm Monika Fenyešová (klavír) a Andrea Doskočilová (zpěv). Koncert proběhne v sobotu 8. října od 19:00 v prostorách Magazzino Musica, Via Soave 3, Milano a bude zakončen malým aperitivem.

15.10.2016

Mladá česká kytaristka Petra Poláčková vystoupí v Miláně

V rámci projektu Young European Guitar Stars, pod záštitou Fondazione Pasquinelli a Fondazione Cariplo, a ve spolupráci s Českým centrem Milán se v sobotu 15. Října v Miláně představí úspěšná česká kytaristka Petra Poláčková. V pátek 14. října vystoupí na střední škole v Miláně 5 a pohovoří o své zemi, České republice, a přiblíží, jak jí setkání s ostatními kulturami obohatilo život. Následující den, v sobotu 15. října od 15:30 pak vystoupí v Castello Sforzesco v prostorách Sala panoramica.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 06. 2016

Výstava fotografií studentů FAMU v Miláně věnovaná kráse Prahy

Výstava studentů z Katedry fotografie Filmové akademie múzických umění, FAMU, z Prahy se uskutečnila od 13. května do 17. června 2016 v prostorách galerie Českého centra v Miláně. Studenti zde skrze své fotografie představili milánskému publiku krásy hlavního města České republiky.

13. 05. 2016

Historii slavné vily Tugendhat představila výstava v Urban Centre v Miláně

V galerii Urban Centre v Galerii Vittora Emanuella na Piazza del Duomo v Miláně se uskutečnila od 2. do 13. května 2016 putovní výstava, která mapuje osud vily Tugendhat od světoznámého architekta Miese van der Roheho v Brně. Skrze fotografie a doprovodné odborné texty výstava představí nejen původní plány vily, ale také ojedinělý design interiéru a jednotlivé architektonické prvky, díky kterým byla považována za prototyp moderního bydlení. Výstava byla připravena Městem Brno a Museem Města Brno ve spolupráci s Městem Milán a Českým centrem.

06. 05. 2016

Vernisáž výstavy ,,Ďábel v nás" fotoreportéra Jana Šibíka

Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který prostřednictvím svých fotografií přináší svědectví z různých koutů světa, které jsou zasaženy válečnými konflikty, katastrofami a to jak přírodními tak humanitárními. Retrospektivní výstava představí fotografie, na kterých Šibík zachytil události hladomoru v Sudánu, Etiopii a Somálsku, válečné konflikty ve Rwandě, Čečensku, Jižní Africe, Albánii, Kosovu a Palestině a masakry v Sierra Leone. Expozice obsahuje také snímky, které mapují stále aktuální přistěhovaleckou krizi v Evropě. Šibík, který poukazuje skrze své fotografie především na důležitost humanitární pomoci, byl za svou práci oceněn mimo jiné cenami World Press Photo a Czech Press Photo. Výstava se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky při Svatém Stolci a Řádu Maltézských rytířů.

20. 04. 2016

Vernisáž výstavy BACK HOME v Galerii Českého centra

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem a České centrum Milán představí na milánském FuoriSalone nový projekt „Back Home“. Výstava představuje produkty navržené pro řemeslné zázemí dílen v českých regionech. Projekt 17 studentů se zabývá tradicí a kořeny českého designu, a možnostmi spolupráce mezi designéry a tradičními, lokálními dílnami. Kurátorkou projektu je Iva Š. Tattermuschová. Výstava bude přístupná od 12. do 30. dubna v galerii Českého centra, Via G. B. Morgagni 20, Milán (M1 Lima).

Videa

Video placehodler