Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.12.2016    |    23.12.2016

Výstava „Karel IV. a Itálie“ se představí v Udine

Na půdě Univerzity v Udine se studentům a návštěvníkům otevře výstava “Karel IV. a Itálie”, která detailně mapuje působení Karla IV. v Itálii a jeho vliv na italskou kulturní a politickou scénu a také vliv italských umělců a stavitelů na rozvoj umění a urbanistiky v Čechách. Výstava vznikla ve spolupráci Velvyslanectví ČR v Itálii, Univerzity v Udine, České a Slovenské asociace FVG za podpory Českého centra v Miláně , a bude zahájena ve čtvrtek 1. prosince od 17:30 v Sala Gusmani, Palazzo Antonini, Via Petracco, 8, Udine, za účasti honorárního konzula pro region Friuli-Venezia Giulia pana Paola Petiziola. Na slavnostní inauguraci vystoupí Paolo Petiziol, Anna-Maria Perissutt a Tiziana Menotti. Výstava bude otevřena publiku do 23. prosince 2016.

27.11.2016    |    4.12.2016

Mnoho tváří Václava Havla na výstavě v divadle SaloneviaDini v Miláně

V rámci divadelního večera „Václav Havel zblízka“ byla zahájena výstava "Zrození Ferdinanda Vaňka alias Václav Havel: Různé tváře Václava Havla“. Výstava představuje formou pestré mozaiky fotografií a plakátů z celého světa pokouší ukázat, jak si tvůrci Václava Havla skrze charakter Ferdinanda Vaňka ve světě představovali. Mapuje především uvedení tří autobiografických her: Audience, Vernisáž a Protest. Výstava zůstane otevřena veřejnosti do neděle 4. prosince 2016 v prostorách divadla SALONEviaDini, Via Ulisse Dini 7 v Miláně.

27.10.2016    |    26.11.2016

Fotografická výstava „Václav Havel objektivem Jiřího Jírů“ v Českém centru Milán

Ve čtvrtek 27. října 2016 od 18:30 proběhne v Českém centru Milán (Via G.B. Morgagni 20, M1 Lima) vernisáž fotografa Jiřího Jírů, který svým objektivem zdokumentoval rané období vlády prezidenta Václava Havla z let 1993 až 2000. Výstava je součástí akcí věnovaných 80. výročí narození Václava Havla, které se budou konat v Miláně v průběhu listopadu. Mezi ně bude patřit čtení Havlových textů, projekce filmů a konference věnovaná odkazu Václava Havla.

4.11.2016    |    25.10.2016

Dvě filmová setkání věnovaná Václavu Havlovi ve Florencii

U příležitosti 80. výročí narození prezidenta Václava Havla proběhne v Sala Rosa v Hotelu Pitti Palace blízko Ponte Vecchio projekce filmů „Odcházení“ a „Život Václava Havla“.V pátek 4. listopadu od 18:30 bude promítán film „Odcházení“(2011), jehož režisérem byl sám Václav Havel. V pátek 25. listopadu od 18:30 bude promítán dokumentární film“ Život podle Václava Havla“ (2014) režisérky Andrey Sedláčkové. Osobnost a dílo Václava Havla přiblíží prof. Tiziana D’Amico z univerzity Ca’ Foscari v Benátkách. Tento projekt organizuje Honorární konzulát ve Florencii a ARCA Amici della Repubblica Ceca Associati ve spolupráci s Life Beyond Tourism, Českým Centrem v Miláně a Knihovnou Václava Havla. Vstup na obě projekce je volný.

21.11.2016    |    27.11.2016

Na filmovém festivalu v Janově se představí český snímek Smrtelné Historky (Murderous Tales)

Na filmovém festivalu Nuovo Cinema Europa v Janově budou představeny snímky mnoha evropských autorů. Jedním z nich je i Jan Bubeníček, jehož film Smrtelné historky (80 minut, 2016) bude promítán v rámci festivalu, který se koná od 21. do 27. listopadu 2016 v prostorách The Space Cinema, Porto Antico a Teatro Altrove. Projekce filmu Smrtelné historky proběhne 23. listopadu od 19:00 v prostorách The Space Cinema, Porto Antico. Vstupné s členskou kartou (lze vyřídit na místě) do The Space Cinema, Porto Antico činí 5 EUR – cena včetně parkovného. Vstupné do Teatro Altrove je volné.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 06. 2016

Výstava fotografií studentů FAMU v Miláně věnovaná kráse Prahy

Výstava studentů z Katedry fotografie Filmové akademie múzických umění, FAMU, z Prahy se uskutečnila od 13. května do 17. června 2016 v prostorách galerie Českého centra v Miláně. Studenti zde skrze své fotografie představili milánskému publiku krásy hlavního města České republiky.

13. 05. 2016

Historii slavné vily Tugendhat představila výstava v Urban Centre v Miláně

V galerii Urban Centre v Galerii Vittora Emanuella na Piazza del Duomo v Miláně se uskutečnila od 2. do 13. května 2016 putovní výstava, která mapuje osud vily Tugendhat od světoznámého architekta Miese van der Roheho v Brně. Skrze fotografie a doprovodné odborné texty výstava představí nejen původní plány vily, ale také ojedinělý design interiéru a jednotlivé architektonické prvky, díky kterým byla považována za prototyp moderního bydlení. Výstava byla připravena Městem Brno a Museem Města Brno ve spolupráci s Městem Milán a Českým centrem.

06. 05. 2016

Vernisáž výstavy ,,Ďábel v nás" fotoreportéra Jana Šibíka

Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který prostřednictvím svých fotografií přináší svědectví z různých koutů světa, které jsou zasaženy válečnými konflikty, katastrofami a to jak přírodními tak humanitárními. Retrospektivní výstava představí fotografie, na kterých Šibík zachytil události hladomoru v Sudánu, Etiopii a Somálsku, válečné konflikty ve Rwandě, Čečensku, Jižní Africe, Albánii, Kosovu a Palestině a masakry v Sierra Leone. Expozice obsahuje také snímky, které mapují stále aktuální přistěhovaleckou krizi v Evropě. Šibík, který poukazuje skrze své fotografie především na důležitost humanitární pomoci, byl za svou práci oceněn mimo jiné cenami World Press Photo a Czech Press Photo. Výstava se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky při Svatém Stolci a Řádu Maltézských rytířů.

20. 04. 2016

Vernisáž výstavy BACK HOME v Galerii Českého centra

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem a České centrum Milán představí na milánském FuoriSalone nový projekt „Back Home“. Výstava představuje produkty navržené pro řemeslné zázemí dílen v českých regionech. Projekt 17 studentů se zabývá tradicí a kořeny českého designu, a možnostmi spolupráce mezi designéry a tradičními, lokálními dílnami. Kurátorkou projektu je Iva Š. Tattermuschová. Výstava bude přístupná od 12. do 30. dubna v galerii Českého centra, Via G. B. Morgagni 20, Milán (M1 Lima).

Videa

Video placehodler