Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.10.2019

Prezentace knihy „Evropa jako úkol“ Václava Havla v Římě

Kniha obsahuje výběr z projevů Václava Havla během cest po Evropě v druhé polovině devadesátých let. Jedná se o shrnující příspěvek vyjadřující se k evropského sjednocování. Italský překlad tohoto sborníku se představí ve středu 16. října od 18 hodin v římském Pallazzo delle Esposizioni.

14.11.2019

Milánské divadlo Out Off uvede Havlovo Vyrozumění

V rámci výročí 30 let od pádu Berlínské zdi se v divadle Out Off představí tři hry, mezi nimiž diváci budou moci zhlédnout i drama „Vyrozumění“ Václava Havla. Projekt s názvem „Al di Là dei Muri“ se koná ve spolupráci s divadlem Farneto pod patronací Českého centra a Goethe-Institutu. Divadelní představení slavnostně zahájí ve čtvrtek 14. listopadu od 19:30 hodin generální konzul České republiky v Miláně pan Jiří Kuděla.

15.11.2019

Biografie Jana Palacha na knižním festivalu BookCity Milano

Kniha spisovatele Jiřího Ledera „Jan Palach. Zpráva o životě, činu a smrti českého studenta“ (Schena Editore, 2019) byla nedávno přeložena do italského jazyka. Překladatelkou knihy je Tiziana Menotti, ta ji společně s profesorem italské univerzity Alessandrem Vitalem představí v pátek 15. listopadu od 14.30 hodin na knižním festivalu BookCity Milano.

13.11.2019

Jaroslav Rudiš na knižním festivalu BookCity Milano

Od 13. do 17. listopadu proběhne na hradě Sforzesco tradiční milánský knižní festival BookCity Milano. Připraven je bohatý doprovodný program v podobě přednášek. Na jedné z nich vystoupí i český spisovatel Jaroslav Rudiš, který zde veřejnosti představí své knižní publikace „Konec punku v Helsinkách“ a „Grandhotel“. Prezentace se uskuteční v neděli 17. listopadu ve 14.30 hodin v Sala della Balla.

17.11.2019

Stefano Bruno Galli na BookCity Milano uvede svou novou knihu o Václavu Havlovi

V neděli 17. listopadu od 18.00 hodin proběhne v milánském divadle Out Off přednáška radního pro autonomii a kulturu v Lombardii pana Stefana Bruna Galliho. Akce se koná v rámci knižního festivalu BookCity Milano.

21.09.2019

„Novomanželská ložnice“ Háty Hlavaté k vidění v Itálii

Známá česká umělkyně Hátá Hlavatá představuje v Itálii modernizovanou verzi své „Novomanželské ložnice“. Jedinečná instalace patří ke stálým expozicím zámku Castello di Rivara, situovaném 30 km od Turína. Nejen tuto výstavu je možné navštívit až do 3. listopadu, kdy končí návštěvní sezóna 2019, vždy v sobotu a v neděli v těchto časech 10 – 13 hod., 14 – 18 hod. (nebo dle dohody).

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky