Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.10.2016    |    25.10.2016

Karel IV. a Itálie na Festivalu historie v Parmě

V rámci Festivalu historie se v Parmě ve dnech 24.-25.10. 2016 uskuteční série akcí věnovaných 700. výročí narození Karla IV. Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Římě, Českým centrem Milán a italsko-českou kulturní asociací Lucerna budou zahájeny výstavy „ Císař na čtyřech trůnech“ a „Karel IV a Itálie“, proběhne slavnostní přijetí na radnici města Parma a odborné přednášky pro širokou veřejnost.

1.11.2016    |    16.12.2016

Výstava Pavla Sterece v galerii atm_project v Miláně

V úterý 1. listopadu 2016 od 19:00 proběhne v prostorách milánské galerie amt_project vernisáž výstavy “O proměně lžíce v potrubí” českého umělce Pavla Sterece. Výstava bude následně otevřená od 2. listopadu do 16. prosince 2016 a představí současnou tvorbu Pavla Sterece, jenž se zaměřil na samotnou funkci a smysl lžic, jejichž význam skrze výstavu přibližuje publiku.

3.11.2016    |    19.11.2016

Výstava evropského komiksu „Kreslíme novou Evropu“ se představí v Miláně

Kulturní instituty evropských zemí sdružené v síti EUNIC v Miláně, pod záštitou WOW Spazio Fumetto, pořádají výstavu evropského komiksu „Kreslíme novou Evropu“, která se zaměří na téma kulturní identity a migrace. Na výstavě se bude prezentovat osm současných komiksových tvůrců z osmi evropských zemí. Za Českou republiku bude vystaveno dílo české mladé autorky Toy Box. Cílem výstavy představit současnou produkci ilustrátorů a kreslířů, kteří při jejich výrobě odrážejí tvorbu nové Evropy a prolínání kulturních identit v návaznosti na současnou migraci. Výstava bude otevřena od 4. do 19. listopadu 2016 v galerii Institut Francais, Corso Magenta 63 Milán. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 3. listopadu od 18.30 za přítomnosti polské umělkyně Moniky Szydłowské, autorky komiksu “Do you miss your country?”, španělského tvůrce Alberto Madrigala , autora komiksu “Un vero lavoro” a Antonia Cossy, Vlámského ilustrátora a scénáristy.

4.11.2016    |    25.10.2016

Dvě filmová setkání věnovaná Václavu Havlovi ve Florencii

U příležitosti 80. výročí narození prezidenta Václava Havla proběhne v Sala Rosa v Hotelu Pitti Palace blízko Ponte Vecchio projekce filmů „Odcházení“ a „Život Václava Havla“.V pátek 4. listopadu od 18:30 bude promítán film „Odcházení“(2011), jehož režisérem byl sám Václav Havel. V pátek 25. listopadu od 18:30 bude promítán dokumentární film“ Život podle Václava Havla“ (2014) režisérky Andrey Sedláčkové. Osobnost a dílo Václava Havla přiblíží prof. Tiziana D’Amico z univerzity Ca’ Foscari v Benátkách. Tento projekt vznikl ve spolupráci s Life Beyond Tourism, Českým Centrem v Miláně a Knihovnou Václava Havla. Vstup na obě projekce je volný.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

17. 06. 2016

Výstava fotografií studentů FAMU v Miláně věnovaná kráse Prahy

Výstava studentů z Katedry fotografie Filmové akademie múzických umění, FAMU, z Prahy se uskutečnila od 13. května do 17. června 2016 v prostorách galerie Českého centra v Miláně. Studenti zde skrze své fotografie představili milánskému publiku krásy hlavního města České republiky.

13. 05. 2016

Historii slavné vily Tugendhat představila výstava v Urban Centre v Miláně

V galerii Urban Centre v Galerii Vittora Emanuella na Piazza del Duomo v Miláně se uskutečnila od 2. do 13. května 2016 putovní výstava, která mapuje osud vily Tugendhat od světoznámého architekta Miese van der Roheho v Brně. Skrze fotografie a doprovodné odborné texty výstava představí nejen původní plány vily, ale také ojedinělý design interiéru a jednotlivé architektonické prvky, díky kterým byla považována za prototyp moderního bydlení. Výstava byla připravena Městem Brno a Museem Města Brno ve spolupráci s Městem Milán a Českým centrem.

06. 05. 2016

Vernisáž výstavy ,,Ďábel v nás" fotoreportéra Jana Šibíka

Retrospektivní výstava fotoreportéra Jana Šibíka, který prostřednictvím svých fotografií přináší svědectví z různých koutů světa, které jsou zasaženy válečnými konflikty, katastrofami a to jak přírodními tak humanitárními. Retrospektivní výstava představí fotografie, na kterých Šibík zachytil události hladomoru v Sudánu, Etiopii a Somálsku, válečné konflikty ve Rwandě, Čečensku, Jižní Africe, Albánii, Kosovu a Palestině a masakry v Sierra Leone. Expozice obsahuje také snímky, které mapují stále aktuální přistěhovaleckou krizi v Evropě. Šibík, který poukazuje skrze své fotografie především na důležitost humanitární pomoci, byl za svou práci oceněn mimo jiné cenami World Press Photo a Czech Press Photo. Výstava se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky při Svatém Stolci a Řádu Maltézských rytířů.

20. 04. 2016

Vernisáž výstavy BACK HOME v Galerii Českého centra

Fakulta umění a designu UJEP Ústí nad Labem a České centrum Milán představí na milánském FuoriSalone nový projekt „Back Home“. Výstava představuje produkty navržené pro řemeslné zázemí dílen v českých regionech. Projekt 17 studentů se zabývá tradicí a kořeny českého designu, a možnostmi spolupráce mezi designéry a tradičními, lokálními dílnami. Kurátorkou projektu je Iva Š. Tattermuschová. Výstava bude přístupná od 12. do 30. dubna v galerii Českého centra, Via G. B. Morgagni 20, Milán (M1 Lima).

Videa

Video placehodler