Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.01.2017

V Českém centru Milán vystavují Zuzana Pernicová a Giacomo Modolo

Výstava s názvem “Transiti ininterrotti”, představující díla Zuzany Pernicové (1987, Brno, ČR) a Giacoma Modolo (1988, Vicenza, IT), bude k vidění v galerii Českého centra Milán od 2. do 25. února 2017. Oba mladí umělci jsou finalisty ceny Premio Biennale Carlo Bonatto Minella – Art Prize CBM. Giacomo Modolo ve druhém ročníku, kterému předsedal Vittorio Sgarbi, Zuzana Pernicová ve třetím, kde byla mezinárodní porotou vybrána mezi čtyřicet finalistů. Slavnostní inaugurace výstavy, která je organizována ve spolupráci s AreaCreativa42, proběhne ve čtvrtek 2. února 2017 od 18.30 v galerii Českého centra Milán. Jejími kurátorkami jsou Karin Reisová a Hana Křenková.

14.02.2017

Projekce Formanova filmu „Hoří, má panenko“ v Miláně

Formanův film „Hoří, má panenko“ (1967) bude promítán v kinosále milánského filmového archívu Spazio Oberdan (Viale Vittorio Veneto 2) ve čtvrtek 9. března 2017 od 21 hodin. Akce se uskuteční ve spolupráci s LongTake a festivalem Bergamo Film Meeting a předjímá 35. ročník tohoto festivalu, který proběhne od 11. do 19. března v Bergamu. V letošním roce se festival u příležitosti oslav 85. narozenin Miloše Formana připravil velkou retrospektivu tohoto slavného režiséra.

14.02.2017

Velká retrospektiva filmů Miloše Formana v Bergamu

Slavný český režisér Miloš Forman slaví pětaosmdesátiny. V italském Bergamu byla při této příležitosti připravena v rámci filmového festivalu Bergamo Film Meeting ve spolupráci s Českým centrem Milán kompletní retrospektiva Formanových filmů včetně výstavy originálních kostýmů z jeho filmů Amadeus a Valmont, jejímž cílem je představit především režisérovu tvorbu z dob Československa. Letošní 35. ročník filmového festivalu v Bergamu proběhne od 11. do 19. března 2017, přesný program filmů bude publikován 1. března 2017 na oficiálních stránkách festivalu www.bergamofilmmeeting.it.

14.02.2017

Koncert zemí Visegrádské čtyřky v Miláně

Pět mladých talentů zastupující země Visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko, Maďarsko) se představí v Miláně v programu Nedělních koncertů konajících se v divadle Teatro Filodrammatici. Během programu zazní skladby slavných skladatelů ze čtyř středoevropských zemí, které zahrají dvě houslistky Olga Šroubková (Česko) a Donata Mzyk (Polsko), kontrabasistka Klaudia Baca (Polsko), violista Péter Bor (Maďarsko) a violoncellista Michal Haring (Slovensko). Koncert složený ze skladeb jednotlivých zemí se bude konat v divadle Teatro Filodrammatici (via Filodrammatici 1) v neděli 26. března od 11 hodin v Miláně.

09.12.2016

Česká centra vyhlašují 4. ročník Mezinárodní překladatelské soutěže

Česká centra (ČC) a Literární sekce Institutu umění – Divadelního ústavu (IDU) vyhlašují 4. ročník Mezinárodní soutěže pro mladé překladatele Cena Susanny Roth, pojmenované po renomované švýcarské bohemistce a překladatelce Susanně Roth (1950–1997), která se výraznou měrou zasloužila o propagaci soudobé české literatury v zahraničí. Soutěž je zaměřena na začínající překladatele do 40 let, jejichž úkolem je překlad dosud nepřeložené současné české prózy (beletrie). V letošním ročníku je úkolem soutěžících přeložit text z knihy Biancy Bellové Jezero (kapitola I., Zárodek, str. 9-25), italští překladatelé překládají z češtiny do italštiny. V každém jazykovém teritoriu bude oceněn pouze jeden uchazeč; vyhodnocení soutěže provede místní odborná porota. Do soutěže nelze přijmout již publikované překlady.

Kalendář

Kalendář

MILAN DESIGN WEEK

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

22. 02. 2017

Český film na inauguraci evropské filmové přehlídky

V milánském kině MI MAT (CineTeatro San Carlo) proběhla 14. února 2017 inaugurace filmového festivalu Dny současného evropského filmu, na které se promítal český film Jana Bubeníčka Murderous Tales.

15. 02. 2017

Koncert české dvojice Tapa de Deux v Miláně

Hudební virtuóz Lukáš Sommer a multiinstrumentalistka Kateřina Ferlesová přijeli 8. února 2017 představit svůj um na kytaru a djembe. Příjemnou večerní atmosféru si diváci užívali v komorním prostředí Magazzino Musica v ulici Francesco Soave 3.

10. 02. 2017

Koncert kytarového virtuóza Pavla Steidla v Miláně

V rámci festivalu Corde d’Autunno (Struny podzimu) v Miláně 22. ledna 2017 vystoupil v kulturním centru Asteria český virtuóz Pavel Steidl. Vystoupení mělo u diváků velký úspěch.

10. 02. 2017

Výstava „Transiti Ininterrotti” v Českém centru Milán

V galerii Českého centra Milán proběhla 2. února 2017 slavnostní inaugurace výstavy Zuzany Pernicové a Giacoma Modolo „Transiti Ininterrotti” s osobní účastí mladých umělců a kurátorek Karin Raisové a Hany Křenkové.

Videa

Video placehodler