Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.2.2020    |    25.10.2020

Fondazione Prada – výstava věnovaná Franzi Kafkovi

Fondazione Prada v Miláně představuje výstavu „K“, která je k vidění v období od 21. února do 25. října 2020.

15.7.2020

LETNÍ KINO V ČESKÉM DOMĚ V MILÁNĚ

České centrum Milán vás společně s Generálním konzulátem České republiky v Miláně zve do svého letního kina v Českém domě (Via G. B. Morgagni 20, Milán). Pro první projekci, která se uskuteční ve středu 15. července v 20.30 hod. jsme vybrali krásný československý film „Perličky na dně“ z roku 1965. Film bude promítán v původním znění s italskými titulky.

25.6.2020

Kultura v karanténě: on-line prezentace knihy Krakatit Karla Čapka

Naše poslední literární Kultura v karanténě není věnovaná nikomu jinému než známému českému spisovateli Karlu Čapkovi. Prezentace, která se uskuteční ve čtvrtek 25. června od 18 hodin na facebookové stránce Českého centra v Miláně, se zúčastní ředitelka Českého centra v Miláně Simona Calboli a překladatel a bohemista Alessandro Catalano. Speciálním hostem bude generální konzul ČR v Miláně Jiří Kuděla.

18.6.2020

Kultura v karanténě: on-line prezentace knih „Žluté oči vedou domů“ a „S Baťou v džungli“ s Markétou Pilátovou

Sedmým autorem, který se stane součástí Kultury v karanténě, je česká spisovatelka Markéta Pilátová. Prezentace se bude konat ve čtvrtek 18. června v 18 hodin na naší facebookové stránce (Centro Ceco Milano).

07.06.2020

Kultura v karanténě: on-line prezentace knihy „Milostný dopis klínovým písmem“ s Tomášem Zmeškalem

Dalším autorem, který se stane součástí naší Kultury v karanténě, je prozaik, překladatel a tlumočník česko-konžského původu Tomáš Zmeškal. Prezentace se bude konat ve čtvrtek 11. června v 18 hodin na facebookové stránce Českého Centra v Miláně.

4.6.2020

Kultura v karanténě: tentokrát s Radkou Denemarkovou

Pátým autorem, který se stane součástí naší Kultury v karanténě, je česká spisovatelka Radka Denemarková. Prezentace se bude konat tento čtvrtek 4. června v 18 hodin na naší facebookové stránce (Centro Ceco Milano).

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

04. 12. 2019

Módní přehlídka "New Humanity" oboru Ekotextil design Střední školy umění a designu

Ve středu 4. prosince 2019 proběhla módní přehlídka s názvem New Humanity oboru Ekotextil design Střední školy umění a designu v Brně. Přehlídka se konala v prostorách galerie Laboratorio Formentini v Miláně. Děkujeme všem zúčastněným, především módním návrhářkám Karolíně Juříkové, Světlaně Kulíškové, Andree Lojkáskové, Lence Vackové a dále Olo Křížové a studentům oboru Ekotextil design. Foto: Francesco Greco

23. 11. 2019

Velvet Party

V sobotu 23. listopadu slavil Český dům Milán výročí třicet let od sametové revoluce společně s legendární českou kapelou Garáž.

20. 11. 2019

Inaugurace Lavičky Václava Havla v Miláně

13. listopadu 2019 k příležitosti výročí třiceti let od sametové revoluce, Český dům slavnostně přestavil Lavičku Václava Havla na nádvoří Legnaia milánské univerzity Statale. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a speciálně také našim dobrovolnicím. Je nám velkou ctí, že inaugurace se zúčastnila také paní Dagmar Havlová spolu s paní Alenou Šeredovou. Akce byla organizována Českým centrem Milán ve spolupráci s Generálním konzulátem České republiky a milánskou univerzitou Statale za podpory regionu Lombardie, Nadačního fondu Eleutheria, Knihovny Václava Havla a nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Foto: Český dům Milán, noviny La Repubblica

05. 11. 2019

MOSTRO Graphic Design Camp 2019 v Miláně

Od 3. do 10. října 2019 se uskutečnil třetí ročník festivalu zaměřeného na grafický design „MOSTRO – Graphic Design Camp“, tentokráte s hojnou českou účastí. K vidění byly hned na dvě výstavy Pavla Fuksy: samostatná výstava dresů pro pomyslné mistrovství světa ve fotbale roku 1918 a kolektivní výstava autorských poštovních známek s proslulými prezidentskými známkami. Dalším českým zástupcem na festivalu byla pražská kreativní skupina OKOLO, která ve složení Matěj Činčera, Honza Kloss a Adam Štech představila svůj vizuální experiment – grafické znázornění textů od Maria Cristina Didero, které napsala během své kurátorské kariéry. Nedílnou součástí programu byly i debaty s umělci a workshop pořádaný v Českém domě. Foto © Mostro, Consolato Generale della Repubblica Ceca a Milano, Centro Ceco di Milano

10. 10. 2019

10/2019 Český film „Tiché doteky” na Milano Film Festival 2019

Od 4. do 10. října proběhl 24. ročník Milánského filmového festivalu. Letos Českou republiku zastupoval film Tiché doteky (A Certain Kind of Silence) od Michala Hogenauera. Projekce za přítomnosti režiséra se uskutečnila v sobotu 5. října v a repríza v pondělí 7. října v kině The Space Cinema Odeon. Snímek, který byl představen i díky podpoře Českého centra, získal Cenu diváků za nejlepší mezinárodní celovečení film. Ocenění převzal Jakub Felcman, spoluscénárista filmu.

03. 10. 2019

„Evropa a paralelní polis: aktuálnost odkazu Václava Havla v době populismu“ – konference v Miláně

U příležitosti oslav 30. výročí od Sametové revoluce se 3. října 2019 v Milánském kulturním centru uskutečnila konference věnovaná aktuálnosti myšlenek a odkazu Václava Havla nazvaná „Europa e polis parallela: attualità di Václav Havel nel tempo dei populismi”.

21. 09. 2019

„Novomanželská ložnice“ Háty Hlavaté k vidění v Itálii

Známá česká umělkyně Hátá Hlavatá představuje v Itálii modernizovanou verzi své „Novomanželské ložnice“. Jedinečná instalace patří ke stálým expozicím zámku Castello di Rivara, situovaném 30 km od Turína. Nejen tuto výstavu je možné navštívit až do 3. listopadu, kdy končí návštěvní sezóna 2019, vždy v sobotu a v neděli v těchto časech 10 – 13 hod., 14 – 18 hod. (nebo dle dohody).

20. 06. 2019

„Václav Havel: reflexe 1989/2019“ – konference s Michaelem Žantovským v Miláně

Ve středu 12. června v 18 hod. v auditorium Milánského kulturního centra (Largo Corsia dei Servi 4) se v rámci festivalu „Andiamo al largo“ uskutečnila konference s ředitelem knihovny Václava Havla v Praze Michaelem Žantovským. Do italštiny tlumočil expert na Itálii, novinář a spisovatel Andreas Pieralli. Setkáním, na kterém vystoupil i radní pro autonomii a kulturu v Lombradii Stefano Bruno Galli, provedl novinář Ubaldo Casotto. Foto: Centro Ceco di Milano a CMC Milano

05. 06. 2019

Inaugurace výstavy „Sametová revoluce 1989. 30 let československé svobody” – výstava fotografií v...

České centrum v Miláně ve spolupráci s generálním konzulátem České republiky v Miláně a galerií Expowall představí v rámci třetího ročníku Milano Photo Week fotografickou výstavu s názvem „Sametová revoluce 1989. 30 let československé svobody”, jejíž kurátorkou je Dana Kyndrová. Slavnostní zahájení se uskutečnilo 3. června v 18 hodin v Galerii Expowall (Via Curtatone 4) za přítomnosti ředitelky Českého centra Simony Calboli, Generálního konzula Jiřího Kuděly a zakladatelů zmíněné galerie Pamely Campaner a Alberta Meomartiniho.

03. 06. 2019

Výstava „Forma ideologie. Praha 1948-1989“ v Parmě

Od 25. května do 28. července je v Guvernérském paláci v Parmě otevřena výstava „Forma ideologie. Praha 1948-1989“. Expozice se prezentuje jako největší a nejvýznamnější výstava československého umění v Itálii. Projekt připravil nadační fond Eleutheria ve spolupráci s Městským úřadem v Parmě a uměleckou sbírkou Ferrarini-Nicoli.

Videa

Video placehodler