Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.05.2017

Koncert zemí Visegrádské čtyřky v Římě

Evropský hudební festival v Římě má nový projekt zahrnující spolupráci maďarské skupiny Random Trip s hudebníky ze Slovenska, České republiky a Polska. Na koncertu zemí Visegrádské čtyřky vystoupí také zpěvák Jen Hovorka (Česko), trumpetista Tomasz Dabrowski (Polsko), a klávesista Ľubomír Šramek (Slovensko). Akce je organizována Maďarskou akademií v Římě, Polským institutem v Římě, Českým centrem Milán a Slovenským institutem v Římě ve spolupráci s klubem MONK Circolo Arci. Koncert se bude konat v klubu Monk (Giuseppe Mirri 35) v Římě ve středu 21. června ve 21:30.

20.06.2017

Výstava českého secesního umění na zámku Miramare v Terstu

Umělecká díla Jana Preisla a Alfonse Muchy jako šperky, litografie a keramické předměty budou k vidění na výstavě pod názvem “Secese a revoluce umění v Evropě” od 23. června do 7. ledna v Terstu v konírně a prostorech zámku Miramare. Poprvé bude v Itálii k vidění kolem 200 děl ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, včetně sedmimetrového dekorativního plátna z pavilonu Bosny a Hercegoviny, kterou Mucha vytvořil speciálně pro světovou výstavu v Paříži v roce 1900. Vernisáž výstavy proběhne v konírně zámku Miramare dne 22. června v 17:30.

07.06.2017

Multimediální umělec Daniel Pešta na Benátském Bienále

Srdečně Vás zveme na kolektivní výstavu „Osobní struktury“ na Benátském Bienále, jejíž součástí je také dílo multimediálního umělce Daniela Pešty. Daniel Pešta, který byl již v minulosti součástí kolektivních výstav v rámci Benátského Bienále, na letošní expozici prezentuje obrazy z cyklu „Výkřiky“. Výstava se koná v paláci Mora (Strada Nuova 3659) v Benátkách v období od 13. května do 26. listopadu. Akci pořádá nadace GAA ve spolupráci s Evropským kulturním centrem.

29.6.2017    |    6.7.2017

Hudební projekt Stabat Mater v rámci Mezinárodního festivalu dětí se vrací do Itálie

V období od 25. června do 7. července 2017 připravilo sdružení Tichá Opera, z.s. v koprodukci s Mezinárodním festivalem dětí hudební projekt „Stabat Mater“. Projekt je založen na kulturní výměně mezi Českou republikou a Itálií, přesněji regionem Friuli-Venezia-Giulia. Sólové role zpívají sólisté Národního divadla v Praze Lukáš Sládek a Václav Cikánek, kmenová sólistka Tiché Opery Zuzana Šejtková a absolventi Hudební akademie Praha Pavly Zumrové, Magdalena Kulhanová a Monika Jegrová. Sólisté jsou doprovázeni dětským sborem Hudební akademie Praha Pavly Zumrové, italským sborem Asociace sborů dell'Usci z Gorizie pod vedením Gianna Visintin. Toto obsazení je doprovázeno dětským a studentským orchestrem Orchestra dell' Associazione Musicale e Culturale di Farra d'Isonzo.

17.05.2017

Ivana Hájková – Neobvyklé nekonečné bezvědomí

České centrum Vás srdečně zve na výstavu Ivany Hájkové „Neobvyklé nekonečné bezvědomí“, která se bude konat od 2. července do 2. srpna ve Ville Cernigliaro (1. patro galerie) ve Via Clemente Vercellone, 4 v Sordevolu. Výstava je koncipována jako konfrontace tvorby autorky z počátku 70. Let a její současné produkce. Vystavované velkoformátové obrazy jsou citlivě zasazeny do historického interiéru vily. Kurátorkou výstavy je Miroslava Hájková. Zahájení výstavy se bude konat v neděli 2. července v 16:30.

Kalendář

Kalendář

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

08. 06. 2017

Výstava české bižuterie “Handmade dreams” v Miláně

Od 5. května do 21. května se uskutečnila v Paláci Morando v Miláně výstava české bižuterie „Handmade dreams“, která je od 18. století proslulá a známá v oblasti uměleckých řemesel a kreativních průmyslů. Na výstavě byly k vidění šperky od firem jako AAC, G&B Bijoux, LLEV, Odvárka Bijoux, Preciosa Beauty, Preciosa Ornela, Ralton, Šenýr Bijoux a Zorya.

08. 06. 2017

Výstava „Paralely” Pavla Koppa na Photofestivalu v Miláně

V Palazzo Castiglioni proběhla 5. června slavností inaugurace výstavy Pavla Koppa, kterou je možné na tomto místě navštívit do 14. června. Cyklus fotografií „Paralely“ , který dokumentuje chování lidí v různých situacích a vyobrazuje téměř identické situace v Itálii a České Republice za posledních 40 let.

11. 04. 2017

Dílničky pro děti konané v Českém centru Milán

Při příležitosti výstavy Mini Wonders –Czech contemporary design for kids, se uskutečnily dílničky pro děti, které si mohly díky našemu partnerovi Koh-i-Noor Hartmunth, vytvořit vlastní hračky ze dřeva, plastelíny nebo papíru a také namalovat vlastní velikonoční kraslice. Účast byla velmi hojná a každý z tohoto odpoledne odcházel navozen příjemnou velikonoční atmosférou.

11. 04. 2017

Fotografie z inaugurační party k výstavě ‘‘Mini Wonders‘‘ v Českém centru v Miláně

V rámci prestižního milánského design weeku se v Českém centru představila výstava “Mini Wonders”, malé zázraky v podobě českých designových hraček pro děti. Sedm českých designérů, vybraných kurátorkou Terezou Bruthansovou, představili své produkty a výrobky na největší světové přehlídce designu. Do svých objektů promítli vlastní dětské i rodičovské zkušenosti, sny, fantazii a nekonečnou touhu hrát si a objevovat. Všichni designéři jsou výraznými tvůrčími osobnostmi a na domácí scéně jim jejich práce vynesla mnohá ocenění.

Videa

Video placehodler