Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

03.12.2018

„Jaro je tady": tentokrát v Římě

Po úspěšném představení knihy Ludvíka Vaculíka “Jaro je tady” v Janově, které se konalo u příležitosti inaugurace putovní výstavy „100 let od založení Československa a 50 let od Pražského jara“, představí překladatelky Stefania Mella a Michaela Šebőková Vannini soubor Vaculíkových fejetonů také v Římě. Prezentace se uskuteční v rámci knižního veletrhu “Più libri, più liberi” 5. prosince v 14.30 h v Kongsovém centru La Nuvola (sál Marte, Viale Asia 40). Přítomen bude také Federigo Argentieri z římské John Cabot University. Knihu si budete moci následně nechat podepsat na stánku G54 nakladatelství Edizioni Forme Libere.

18.10.2018

Město Janov oslaví výročí významných mezníků československé historie.

Výstava „100 let od založení Československa a 50 let od Pražského jara“ putuje po celé Itálii a v listopadu se zastaví i v Janově. Janované si ji budou moci prohlédnout od 20. do 27. listopadu v prostorách Veřejné knihovny Berio, vždy od pondělí do pátku od 9.30 do 13.30 hodin. Na stejném místě, dne 20. listopadu, představí překladatelka Stefania Mella překlad knihy Ludvíka Vaculíka „Jaro je tady", díky níž se návštěvníci budou moci dostat ještě blíže (nejen) atmosféře šedesátých let v Československu.

12.11.2018

Pavel Steidl vystoupí na Festivalu Corde D´Autunno

V pátek 23. listopadu v Miláně vystoupí český kytarista Pavel Steidl na koncertě zvaném ‘Il suono di Francisco Simplicio". Koncert bude součástí festivalu Corde d’Autunno a bude zahájen v 19:30 hodin v kulturním sportovním středisku Asteria (Piazza Francesco Carrara Cappella 17, Istituto Cocchetti).

CZECHIMAGE

ČESKÁ CENTRA

Novinky